Sportinių veiklų naujovės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pristatė sporto projektų, finansuojamų iš miesto biudžeto, naujoves.

Sausio 10 dieną Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė konkursą sporto projektų finansavimui. Kaip spaudos konferencijoje informavo Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas, iš viso projektams remti numatytas 561 tūkstantis eurų, ir tai yra beveik pusantro šimto tūkstančių eurų daugiau nei pernai.

Finansavimas vyks keturiomis kryptimis: individualių sporto šakų sportininkų rengimui ir renginių organizavimui – 133 tūkstančiai, žaidimų sporto šakų dalyvavimas tarptautinėse varžybose ir sportininkų pasirengimas – 299 tūkstančiai, fizinio aktyvumo veikloms – 60 tūkstančių ir plaukimo mokymui – 68 tūkstančiai eurų.

Akcentuota, kad 30 procentų projekto lėšų organizacijos turi sugeneruoti pačios iš rėmėjų ir savo veiklos.

Vedėjas pabrėžė šių metų naujoves. Projektų vykdytojai galės teikti paraiškas trijų metų tęstiniams projektams. Taip sumažės administravimo išlaidos, nebereikės projektus tai pačiai veiklai teikti kasmet, bus užtikrintas finansavimas.

Mokantys plaukti antros klasės mokinius turės ne tik teikti šias paslaugas, bet ir išspręsti mokinių pavežėjimo į baseiną klausimą.

Į fizinio aktyvumo veiklų finansavimą nuo šių metų galės pretenduoti ir neįgaliųjų sporto organizacijos. Iki šiol jų veikla buvo finansuojama per socialinius projektus, tačiau ten biudžetinės lėšos buvo mažesnės.Paraiškas sporto projektams vykdyti gali teikti tiek viešosios įstaigos, tiek biudžetinės, tiek privatūs klubai. Tačiau, anot G. Jasiūno, į sporto programos finansavimą negali pretenduoti tos organizacijos, tai pačiai veiklai jau gavusios finansavimą iš miesto biudžeto.