„Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę

ELTA nuotr.

„Sodra“ trečiadienį pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri pensinio amžiaus antros pakopos pensijų fondo dalyviams padės pasirinkti pensijų anuitetą.

Kaip pranešė „Sodra”, pensijų anuitetų skaičiuoklė prieinama internete www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/pensiju-anuitetu-skaiciuokle ir skirta gyventojams, kuriems ateina laikas, kai jie gali rinktis pensijų anuitetą.

Akcentuojama, kad skaičiuoklė tiksliai veikia tiems gyventojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai.

Skaičiuoklėje gyventojai turės įvesti savo gimimo datą, taip pat datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį ir savo pensijų fonde sukauptą sumą.

„Pensijų anuiteto skaičiuoklė skirta ne savo ateities pensijų išmokai apskaičiuoti, tam yra prognozuojamos pensijos skaičiuoklė. Šita skaičiuoklė skirta žmonėms, kurie artimiausiu metu ruošiasi išeiti į pensiją, nori įsigyti pensijų anuitetą. (...) Pasiskaičiavę su skaičiuokle, koks anuitetas priklausytų vienu ar kitu atveju, gali lengviau apsispręsti, kurį pensijų anuitetą pasirinkti“, – žurnalistams trečiadienį sakė „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

„Kadangi žmogus perka iš „Sodros“ draudimo paslaugą ir „Sodra“ įsipareigoja mokėti išmokas visą likusį gyvenimą, jos neturi investavimo rizikos, „Sodros“tikslas yra užtikrinti, kad išmokoms pinigų būtų“, – pridūrė D. Gerulytė.

„Sodros” vyriausiasis aktuaras Evaldas Valeiša akcentavo, kad pensijų anuiteto dydis priklauso nuo sukaupto pensijų turto, amžiaus, kurio sulaukęs žmogus pasirenka tapti pensijų anuiteto gavėju ir pasirinktos pensijų anuiteto rūšies (standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ar atidėtojo).

„Draudžiama atsižvelgti į pensijų anuiteto gavėjo lytį ir sveikatos būklę“, – pabrėžė E. Valeiša.

„Sodra” nurodo, kad standartinio pensijų anuiteto išmokos kiekvieną mėnesį – didžiausios. Standartinis pensijų anuitetas nėra paveldimas.

Iš dalies paveldėti neišmokėtų išmokų dalį bus galima pasirinkus standartinį pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu. Šios pensijų anuiteto rūšies išmokos šiek tiek mažesnės, tačiau, jeigu žmogus nesulauktų 80 metų, jo paveldėtojams būtų išmokėta vienkartinė išmoka už žmogui priklausančias pensijų anuiteto išmokas iki jo 80-ojo gimtadienio.

Jeigu gyventojui svarbus paveldėjimas ir jam priimtina investavimo rizika, pasirinkus atidėtąjį pensijų anuitetą, „Sodrai“ pervedama tik dalis pensijų fonde sukauptos sumos (dalis priklauso nuo žmogaus amžiaus), o likusią dalį gyventojui iki 85 metų išmoka pensijų kaupimo bendrovė periodinėmis pensijų išmokomis.

Nuo liepos 1 dienos pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.