Smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje vyks 18-ą kartą

Jelgavos miesto savivaldybės įstaigos „Kultūra“ nuotr.
Jelgavoje 18-ą kartą vyks tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis.

Birželio 8 ir 9 dienomis Pasto saloje, Jelgavoje (Latvija), vyks 18-asis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis SUMMER SIGNS 2024. Festivalį Šiauliuose pristatė renginį organizuojančios Jelgavos įstaigos „Kultūra“ direktorius Mintautas Buškevičius ir prodiuseris Gundaras Caune.

Šių metų festivalio tema – pasaulio pasakos. Net 17 skulptorių iš 10 šalių įamžins pasakų personažus smėlio mene. Festivalio atidarymo dienomis žiūrovų lauks ne tik smėlio kūriniai, bet ir žinomiausių Latvijos muzikantų koncertai bei gausi programa šeimoms su vaikais.

M. Buškevičius pasakojo, kad šiemet festivalis suburs skulptorių iš Indonezijos, JAV, Turkijos, Lenkijos, Ispanijos, Olandijos, Ukrainos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos. O pirmosios skulptūros Pasto saloje jau pradėtos kurti. Skulptoriai Karlis ir Maija Ile jau kuria didelio formato demonstracinę skulptūrą „Drakonas, kuris pagrobia princesę“, o lietuvis menininkas Tautvilas Povilionis kuria fotoskulptūrą „Trys paršeliai“, prie jos bus galima fotografuotis.

Įstaigos vadovas atskleidė, kad, paskelbus apie festivalį, gavo net 40 menininkų eskizų, tačiau turėjo atsirinkti 17.

Prodiuseris G. Caunė informavo, jog birželio 8 dieną festivalio teritorija veiks nuo 10.00 iki 1.00 valandos. Pirmoje dienos pusėje vaikų lauks smagūs žaidimų šou, spektakliai, o vakare į sceną lips šalies muzikos žvaigždės – grupė „Zelta Kniede“, „Kautkaili“, Emilija Berziņa, Būū ir grupė „Livi“.

Sekmadienį, birželio 9 dieną, lankytojų lauks linksmi vaidinimai visai šeimai, popgrupės „Lai Skan“ dainų žaidimas, liaudies šokių programa. Iki 23 valandos muzikinę atmosferą kaitins Chris Noah, Finķis ir Dj Rudd.

Festivalio organizatoriai pasakojo, kad skulptūroms kurti kasmet sunaudojama apie 11 tonų smėlio. Jo atvežti nebereikia, nes renginys kasmet vyksta toje pačioje vietoje. Baigus kurti skulptūrą, ji apipurškiama klijų ir vandens mišiniu, kad nesuirtų nuo lietaus ir kitų gamtos reiškinių. Taip apipurškiama beveik kasdien.

Svečiai iš Jelgavos pasidžiaugė, kad neatsiranda piktos valios žmonių, kuriems kirbėtų pagadinti smėlio skulptūras, tačiau tenka stebėti paukščių, lapių, bebrų elgesį, kurie kuriasi šalia esančio vandens telkinio.

Organizatoriai siūlo pigiausiai bilietus įsigyti iki birželio 8 dienos elektroniniu būdu. Festivalio dienomis bilietai bus brangesni, o po festivalio dar visą vasarą bus galima lankyti smėlio skulptūras už simbolinį mokestį.

Bilietus į tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį galima įsigyti „Bilešu paradize“ kasose ir internetu. Bilietų kainos, įsigyjant juos iš anksto, t. y. iki birželio 7 dienos, mažesnės.