Smėlio skulptūras įkvėps pasaulio muzikos hitai

Organizatorių nuotr.
Kasmet Jelgavoje vykstančiame tarptautiniame smėlio skulptūrų festivalyje pristatomi įspūdingi kūriniai.
Šių metų birželio 10-11 dienomis po pandeminės pertraukos į Jelgavos miestą Latvijoje sugrįžta lietuvių pamėgtas tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis „Summer sings 2023“. Spaudos konferencijoje organizatoriai pristatė būsimą renginį ir jo naujoves.

 

Jelgavos viešosios įstaigos „Kultūra“ direktorius Mintauts Buškevics priminė, kad festivalis organizuojamas jau 17-tą kartą. Nors karantino metu paties festivalio nebuvo, tačiau Latvijos meistrai kūrė smėlio skulptūras, o jas buvo galima pamatyti visą vasarą.

Šįmet festivalis tradiciškai vyks Pašto saloje, o jam skulptūras kurs 17 menininkų iš 9 šalių. 15 kūrėjų dalyvaus konkurse, o du kurs demonstracinę skulptūrą. Iš smėlio įspūdingus kūrinius kurs JAV, Mongolijos, Ispanijos, Nyderlandų, Indonezijos, Ukrainos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos menininkai. Jie pradės darbą jau birželio 4 dieną.

Kiekvienas festivalis turi savo temą. Šįmet skulptūros simbolizuos pasaulio muzikos hitus. Ši tema ypatinga tuo, kad į festivalį atkeliauja modernioji informacija. Prie kiekvieno kūrinio stovės lentelė, ant kurio bus atspausti du QR kodai. Telefonu nuskanavus vieną, bus galima išgirsti muzikinį hitą, pagal kurį sukurta smėlio skulptūra. Kitas QR kodas leis išgirsti autoriaus pasakojimą apie savo kūrinio koncepciją, išpildymą.

„Kultūros“ prodiuseris Gundars Caune pabrėžė, kad tokia festivalio tema pasirinkta todėl, kad muzika ji neturi sienų ir jungia žmones.

Smėlio skulptūrų konkursui savo darbus kurs lietuviai Marius Petrauskas, Mindaugas Tendzegolskis ir Tautvilas Povilionis.

Demonstracinė smėlio skulptūra jau kuriama pagal žinomą grupės „The Beatles“ dainą „Yellow Submarine“.

„Kultūros“ viešųjų ryšių organizatorė Anastasija Pitka aiškino, kad konkurso nugalėtojai paaiškės jau penktadienio vakarą ir jų pasiekimai bus nurodyti prie kūrinių.

Į smėlio skulptūrų parką jau anksčiau yra privežta 11 tūkstančių tonų smėlio, kuris naudojamas kasmet.

Dvi festivalio dienos prasidės 10 valandą ir baigsis 23 valandą. Jo metu vyks muzikinė programa, ypač daug atrakcijų numatyta vaikams – atrakcionai, kūrybinės dirbtuvės ir panašiai. Šeštadienio vakarą Pašto saloje esančioje koncertų salėje po atviru dangumi koncertuos Lauris Reinikis ir grupės „Credo“, „De Speekable“. Sekmadienio programoje – grupių „Sudden Lights“, „Dzelzs Vilks“, „Very Cool People“ ir Paulos Saijos pasirodymai.

Vaikai iki 7 metų apžiūrėti kūrinius iš smėlio ir pasimėgauti pramogine programa galės nemokamai. Mokiniams, studentams, senjorams bei neįgaliesiems tai kainuos 5 eurus, suaugusiems – 10 eurų, o už šeimos bilietą 4 žmonėms reikės mokėti 20 eurų. Iš anksto įsigyjantys bilietus galės sutaupyti, nes galios nuolaidos. Negalėję atvykti į festivalį, bet labai norintys pamatyti smėlio skulptūras, galės tai padaryti ir po renginio. Smėlio kūriniai bus eksponuojami visą vasarą ir jų aplankymas kainuos simboliškai – 2-3 eurus.

Nors renginį organizuoja ir Jelgavos miesto savivaldybė, spaudos konferencijos dalyviai žadėjo, kad jokių proginių ir politinių kalbų festivalyje nebus, daroma viskas, kad lankytojams būtų smagu.

M. Buškevics minėjo, kad festivalis kasmet per dvi dienas sulaukia apie 25 tūkstančius lankytojų. Dar beveik tiek pat skulptūras aplanko po festivalio per vasarą vykstančią ekspoziciją. Spėjama, kad apie trečdalis renginio lankytojų atvyksta iš Lietuvos.