Skundžiasi kapinių nepriežiūra

Skundžiasi kapinių nepriežiūra

Skun­džia­si ka­pi­nių ne­prie­žiū­ra

Pa­va­sa­ris be­veik įpu­sė­jo, o prie Šiau­lių Gin­kū­nų ka­pi­nių ant­ro­jo įva­žia­vi­mo į ka­pi­nes vė­jas vis dar ne­šio­ja per­nykš­čius la­pus, šiukš­les, mė­to­si me­džių ša­kos. To­kia ne­tvar­ka ste­bi­na ir pik­ti­na ar­ti­mų­jų ka­pus lan­kan­čius žmo­nes.

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

„Tie­siog skau­du ir gė­da nu­va­žia­vus ap­lan­ky­ti ar­ti­mų­jų ka­pų. Var­tai ne­ži­nia ka­da da­žy­ti, šiukš­lių pil­na, la­pai, ša­kos. Kur pre­kiau­ja­ma gė­lė­mis, pa­pil­ta skal­dos, ko­jas ga­li iš­si­su­kti. Ne­gi ka­pi­nių ad­mi­nist­ra­ci­jai ne­rū­pi?“ – skun­dė­si į „Šiau­lių kraš­to“ re­dak­ci­ją už­su­ku­si šiau­lie­tė.

Mo­te­ris svars­tė, ko­dėl pa­šal­pų ga­vė­jai ne­ga­lė­tų nors kiek ap­tvar­ky­ti ka­pi­nių priei­gas.

Ka­pi­nių pri­žiū­rė­to­ja Vai­da Bu­ra­čie­nė „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė, kad ant­ro­jo įva­žia­vi­mo var­tai bu­vo vis iš­ke­lia­mi ir įke­lia­mi, kai vy­ko van­den­tie­kio ir dre­na­žo dar­bai. Bir­že­lio, lie­pos mė­ne­siais nu­ma­ty­tas ant­ra­sis dre­na­žo dar­bų eta­pas, tad var­tai ir vėl bus kil­no­ja­mi, rau­sia­ma že­mė, va­ži­nės tech­ni­ka.

„Ba­lan­džio pa­bai­go­je pra­dė­si­me re­mon­tuo­ti vi­sus ka­pi­nių ke­lius. Ki­ta­me eta­pe gal bus pi­ni­gų ir tvo­rai“, – sa­kė V. Bu­ra­čie­nė.

Aikš­te­lė, ku­rio­je pre­kiau­ja­ma gė­lė­mis ir žva­kė­mis, tik­rai ne­kaip at­ro­do. Nors pa­pil­ta skal­dos, kai pa­ly­ja, čia bū­na tik­ra pur­vy­nė. Aikš­te­lė­je drai­ko­si kar­to­no lakš­tai, ma­tyt, pa­lik­ti anks­tes­nių pre­kei­vių, kad ne­rei­kė­tų bris­ti per pur­vą.

Ka­pų pri­žiū­rė­to­ja sa­ko, kad šio­je vie­to­je be­veik nė­ra nuo­la­ti­nių pre­kiau­to­jų, to­dėl Sa­vi­val­dy­bei neap­si­mo­ka čia įreng­ti nor­ma­lią pre­ky­vie­tę su ge­ra dan­ga.

Pa­sak V. Bu­ra­čie­nės, pro­ble­mų bu­vo ki­lę dėl ša­kų iš­ve­ži­mo. Ypač daug jų at­si­ra­do, kai vyk­dant dre­na­žo dar­bus bu­vo ge­ni­mi me­džiai.

„Bu­vo Sa­vi­val­dy­bės kon­kur­sas dėl ša­kų iš­ve­ži­mo, bet neat­si­ra­do, kas ve­ža, ne­bu­vo lai­mė­to­jo. Da­bar at­si­ra­do, ir po tru­pu­tį vis­kas ju­da“, – sa­kė ka­pi­nių pri­žiū­rė­to­ja.

O kaip su pa­šal­pi­nin­kais?

„Jų yra, bet pui­kiai ži­not, ko­kie žmo­nės atei­na. Prie žmo­gaus rei­kia žmo­gaus. Atei­na trys vy­riu­kai, žiū­ri, kur jie din­go, ogi sė­di už pa­mink­lo, rū­ko. La­bai daug vil­čių į juos de­dam, o jie atei­na, kad atei­tų, net ne­dir­ba. Bū­na ir įkau­šę, pa­gi­rin­gi, be svei­ka­tos, gau­na pa­šal­pą – vi­sai ne­pa­si­ro­do“, – pro­ble­mas su pa­šal­pų ga­vė­jais var­di­ja V. Bu­ra­čie­nė.

Pas­ta­bų pri­žiū­rė­to­ja tu­ri ir ka­pų lan­ky­to­jams: „Žmo­nės pa­tys ter­šia. Štai vi­sai ne­se­niai nu­pjo­vė tu­ją, di­džiu­lį kel­mą iš­ro­vė ir pa­li­ko ko­ne vi­du­ry ka­pi­nių, da­bar su­kam gal­vas, kur jį dė­ti, kaip iš­vež­ti.“

V. Bu­ra­čie­nė sa­ko, kad ka­pi­nių ke­liai va­lo­mi du kar­tus per sa­vai­tę, ta­čiau jau po die­nos bū­na bai­sūs, mat pur­vais iš pa­dan­gų ap­drabs­to pa­mink­li­nin­kai, ki­ti su au­to­mo­bi­liais įva­žiuo­jan­tys į te­ri­to­ri­ją pi­lie­čiai.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Ant­ra­sis įva­žia­vi­mas į Šiau­lių Gin­kū­nų ka­pi­nes la­bai ski­ria­si nuo „pa­ra­di­nio“. Var­tai pa­pras­ti ir tie pa­tys ap­triu­šę.

Prie ant­ro­jo įė­ji­mo į ka­pi­nes – vos po­ra pre­kiau­to­jų gė­lė­mis ir žva­kė­mis. Tik per šven­tes jų čia bū­na dau­giau. Dėl tiek Sa­vi­val­dy­bei esą ne­ver­ta įreng­ti pa­do­rios pre­ky­vie­tės.