Skelbiami Metų renovacijos projekto laimėtojai

APVA archyvo nuotr.
Metų renovacijos projekto laimėtojai.
Kovo-balandžio mėnesiais vyko Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) inicijuoti Metų renovacijos projekto rinkimai. Po balsavimo paaiškėjo, kad šiais metais savo istorijomis išsiskyrė trys visuomenės favoritai – du Klaipėdos ir vienas Telšių daugiabutis.

 

Išorė šviečia Klaipėdos spalvomis

Pirmą vietą rinkimuose užėmė Klaipėdoje, Vingio g. 35 esantis daugiabutis, kurio gyventojai po atnaujinimo džiaugiasi ne tik energiniais sutaupymais, bet ir namo išvaizda, traukiančia tiek vietinių, tiek miesto svečių akį.

Klaipėdoje daugiabučių namų renovaciją administruojančios įmonės direktorė Rasa Rimaitė skatina senų daugiabučių gyventojus nedvejoti ir prisijungti prie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos.

„Tai programa, kurią remia valstybė. Tiek pati programa, tiek projektai ir rangos darbai yra tikrinami atsakingų institucijų, projektas yra nuolat prižiūrimas – statybos darbus tikrina statybos inspekcija, o visą procesą koordinuoja APVA specialistai, atsakingi už projektų įgyvendinimą. Svarbu nepamiršti, kad iš pradžių gąsdinančias aukštas kainas kompensuoja nedideli kaštai už šildymą, pakilusi būsto vertė, pasikeitusi aplinka ir gyvenimo komfortas“, – sako abiejų Klaipėdos Metų renovacijos rinkimus laimėjusių daugiabučių renovaciją administravusios įmonės direktorė.

Renovacijos metu šio daugiabučio sienos buvo nudažytos Klaipėdos miestui būdingomis spalvomis, o po atnaujinimo namas atrodo lyg naujai pastatytas. Vis dėlto, gyventojai už renovaciją nemoka itin daug, nes rinkosi nebrangias, tačiau ilgaamžes medžiagas.

Padidėjo nekilnojamojo turto vertė

Antros vietos laimėtojas – taip pat daugiabutis iš Klaipėdos, Veterinarijos g. 29. Jo gyventojai labai norėjo renovuoti daugiabutį, todėl buvo itin įsitraukę į procesus – šis projektas buvo užbaigtas sėkmingai dėka puikaus gyventojų, administratoriaus, projektuotojų ir kitų renovacijos dalyvių komandinio darbo.

Po renovacijos daugiabučio energinis naudingumas pakilo iki C klasės, todėl sparčiai augančios šildymo sąskaitos gyventojams nekelia rūpesčio. Namas tapo šiuolaikiškas, transformavus daugiabučių balkonus, į butus patenka daugiau šviesos, išaugo ir nekilnojamojo turto vertė.

Džiaugiasi komfortiška temperatūra

Daugiabučio Telšiuose, Vilniaus g. 24 gyventojai sutiko renovuoti savo gyvenamąjį namą aptarę visus rūpimus klausimus su atsakingais už daugiabučių atnaujinimą ekspertais, todėl dabar neturi rūpesčių dėl neišspręstų klausimų, džiaugiasi, kad gali gyventi patogiau, taupiau ir mėgautis komfortiška aplinka bei reguliuojama šildymo sistema.

„Renovavus daugiabutį pasiekiama visai kita gyvenimo kokybė – graži ir tvarkinga aplinka, mažiau išlaidų komunaliniams mokesčiams. Tai darosi vis svarbiau kainoms už šildymą nuolat augant. Kuo toliau, tuo rečiau gyventojus tenka įkalbinėti modernizuoti daugiabutį – daugelis jų puikiai susipažinę su renovacijos naudomis ir patys supranta, kad siekiant patogesnio gyvenimo tai būtina. O jau renovuotų daugiabučių gyventojai džiaugiasi ir dėkoja“, – teigia Gintautas Mockus, bendrijos pirmininkas.

Nors modernizacijos metu buvo įdiegtos įvairios energinį efektyvumą didinančios priemonės, gyventojai itin džiaugiasi individualios sunaudotos šilumos apskaita. Jos dėka jie moka už tiek energijos, kiek sunaudoja. Taip pat pagaliau butų savininkai gali džiaugtis komfortiška temperatūra.

Nuo 2013 metų, kai į daugiabučių renovacijos procesus įsitraukė šalies savivaldybės, buvo atnaujinta 3119 daugiabučiai, per 1200 jų šiuo metu yra modernizuojami. Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.

Užs. Nr. 506571

1 1