Skelbiamas penktasis idėjų Šiaulių miestui konkursas

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių savivaldybės vicemeras Justinas Švėgžda kviečia teikti idėjas miestui paskelbtam bendruomeninių iniciatyvų konkursui ir žada, kad nugalėjusios idėjos bus įgyvendintos.
Šiaulių miesto savivaldybė 5-tus metus iš eilės skelbia bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankos konkursą ir kviečia miesto gyventojus aktyviai teikti savo pasiūlymus mietui.

 

Idėjoms pateikti – daugiau nei mėnuo

Vicemeras Justinas Švėgžda spaudos konferencijoje pristatė, kad šiais metais tradiciškai kviečia teikti savo pasiūlymus miestui dvejose kategorijose: mažųjų projektų (iki 50 tūkstančių eurų) bei didžiųjų projektų (iki 150 tūkstančių eurų). Mažieji projektai įgyvendinami einamaisiais metais, o didieji projektai įgyvendinami per 2 metus.

Miestui gali būti siūlomi infrastruktūros (pavyzdžiui, žaidimų aikštelės arba riedlenčių parko įrengimas), o taip pat kultūros bei socialiniai projektai (pavyzdžiui, muzikos festivalio organizavimas miesto estradoje), kurie būtų įgyvendinami Šiaulių miesto neprivačioje teritorijoje.

Idėjų pasiūlymus gali teikti visi ne jaunesni nei 16 metų asmenys, nepaisant gyvenamosios vietos, tačiau projektai turi būti įgyvendinami Šiaulių miesto viešojoje erdvėje.

Savivaldybė pasiūlymų lauks iki spalio 23 dienos.

Įgyvendinti ne visi konkursą laimėję projektai

J. Švėgžda pranešė, kad dalyvaujamasis biudžetas jau davė pirmuosius vaisius: Rėkyvos tiltas pasipildė apžvalgos aikštele, sutvarkytas Poilsio gatvės kraštovaizdis, Dainų parke atsirado „pump track“ dviračių trasa, įgyvendintas S. Šalkauskio gatvės atnaujinimo bei S. Šalkauskio atminimo įamžinimui skirtas projektas, baigiami įgyvendinti Rėkyvos parko tako ir reljefo prie ežero sutvarkymo projekto darbai.

Tačiau vicemeras pripažino, kad ne visi projektai vyksta sklandžiai. Liko neįgyvendintas pirmąjį konkursą laimėjęs Rėkyvos pažintinio tako projektas. Anot J. Švėgždos, tai atsitiko dėl patirties stokos, šis projektas negalėjo būti įgyvendintas dėl juridinių niuansų.

Tuomet buvo imtasi antrąją vietą laimėjusios idėjos – Dainų parke įrengti dendrologinį miesto ženklą, tačiau ir šis projektas liko neįgyvendintas, nes neatsirado darbų rangovo.

J. Švėgžda aiškino, kad tuomet nepanaudotas 150 tūkstančių eurų buvo perkelti į praėjusius metus, už kuriuos nuspręsta įrengti Lieporių parke riedlenčių parką. Jau įvyko rangos konkursas.

Mažos vertės projekto, kuriame numatyta įrengti trumpo sustojimo automobilių aikštelę prie Medelyno progimnazijos, įgyvendinimas vėlavo metus, kaip ir Rėkyvos parko tako sutvarkymas.

J. Švėgžda pranešė, kad planuojama į dalyvaujamąjį biudžetą įtraukti miesto gimnazijas. Bus siūloma iš biudžeto skirti 20 tūkstančių eurų gimnazistų idėjų įgyvendinimui.