Svetur pradėjo daugiau gaminti

Svetur pradėjo daugiau gaminti

Svetur pradėjo daugiau gaminti

Šiaulietės Audronės Eismontaitės pasiūlytas keptos lašišos receptas sulaukė gausiausio skaitytojų įvertinimo. Ji tapo konkurso „Gamink ir balsuok“ liepos mėnesio recepto nugalėtoja.

Lašišą ir kitus žuvies patiekalus mergina ėmė dažniau gaminti pradėjusi dirbti Norvegijoje.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Norvegijoje pasigenda saldumynų įvairovės

Varžovus gerokai aplenkusi A. Eismontaitė neslepia – „Šiaulių krašto“ receptų konkurse ji sutiko dalyvauti dėl to, kad labai norėjo laimėti liepos mėnesio prizą – receptų ir patarimų knygą „Pas Oliverį namie“.

Audronė džiaugiasi, kad už jos pasiūlytą keptos lašišos receptą aktyviai balsavo ir draugai.

„Šis receptas gana paprastas, tačiau geras, todėl lašišą dažnai kepu būtent taip“, – sakė Norvegijoje šiuo metu dirbanti mergina.

Pasak E. Eismontaitės, svečioje šalyje ji pasigenda saldumynų, kuriuos labai mėgsta, įvairovės. Tiek rūšių saldainių bei konditerijos gaminių, kaip Lietuvoje, ten nėra. Skurdesnis ir prieskonių bei prieskoninių žolelių asortimentas. Ten dažniausiai naudojami gryni prieskoniai – druska, pipirai, o ne įvairūs mišiniai.

Į salą, kurioje dirba, lietuviai atsiveža visko, ką pajėgia sutalpinti į automobilį: ne tik mėsos, lašinių, sūrių ar saldumynų, bet ir mėgiamų prieskonių, padažų.

Vežasi ir todėl, kad dauguma maisto produktų Norvegijoje yra brangesni, ten ne visų pamėgtų produktų galima nusipirkti.

Norvegus vaišino cepelinais

„Būdama svetur, pradėjau daugiau gaminti. Darbo dienomis – paprastesnius patiekalus, savaitgaliais – ir sudėtingesnius. Jų dažniausiai ieškau internete. Iki tol, studijų metais, daugiausia maitinausi pusfabrikačiais ir buvau nuolatinė prekybos centrų kulinarijos skyrių klientė“, – pasakojo mergina.

Užsienyje mergina pradėjo šiek tiek daugiau valgyti žuvies patiekalų, nors iš esmės jos valgymo ir gaminimo tradicijos nepakito.

Ar norvegams neteko skanauti lietuvių gaminamų patiekalų? Pasak Audronės, kartą, fabriko administracijai pasiūlius ir apmokėjus visas išlaidas, buvo surengtas nacionalinių patiekalų vakaras. Tąkart lietuviai kitataučius vaišino cepelinais, šaltibarščiais ir tradicine baltąja mišraine.

Mergina šypsosi: norvegai noriai ragavo cepelinų ir bent jau į akis nė vienas nepasakė, jog nepatiko.

Siūlo naują receptą

Saldumynų mėgėja A. Eismontaitė „Šiaulių krašto“ skaitytojams siūlo išbandyti savo mėgstamų keksiukų receptą. Jų mergina išsikepa tada, kai nori pasilepinti nesudėtingu, bet skaniu desertu.

12 keksiukų reikės: 2 kiaušinių, 6 šaukštų cukraus, 150 ml jogurto ar kefyro, 80 g sviesto, 200 g miltų, 1,5 šaukštelio kepimo miltelių, 2 bananų, 100 g mėgstamo šokolado.

Kiaušinius šakute lengvai išmaišyti su cukrumi ir jogurtu (kefyru). Įpilti ištirpintą sviestą, suberti miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Viską pamaišyti, kad išsimaišytų miltai. Tada į tešlą įpjaustyti bananų ir į kiekvieną keksiuką išpausti po gabalėlį šokolado.

Kepti keksiukų formelėse iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Tešlos pilti apie 2/3 formelės ir kepti apie pusvalandį. Skanaus!

Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.

SMALIŽĖ: Šiaulietei Audronei Eismontaitei Norvegijoje labiausiai trūksta skanėstų.