Pinigai keliauja akimirksniu

Pinigai keliauja akimirksniu

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Pinigai keliauja akimirksniu

Šiaulietė Antanina iki šiol pinigus į užsienį siunčia paštu – pinigine pašto perlaida. Bankai ir internetas ją baugina. Moteris sako nežinanti kitų būdų pinigams persiųsti ir internetu kol kas nesinaudoja.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

alvydas@skrastas.lt

Negauna perlaidos tris savaites

Garbaus amžiaus šiaulietė Antanina atėjo į redakciją, baimindamasi, kad praras savo dukterėčiai į Rusiją siųstus pinigus – 900 litų.

„Jau ne pirmą kartą pinigines perlaidas siunčiu paštu. Visada pinigai nukeliaudavo per 4–5 dienas. Per tiek pat laiko dukterėčią pasiekdavo ir drabužių siuntos. Dabar jau ilgiau nei tris savaites negauna pinigų“, – pasakoja moteris.

Jai pašto skyriuje buvo pasakyta, kad pinigai yra išsiųsti, o patikrinti, ar jie pasiekė adresatą, nėra galimybių.

„Liepė pačiai ieškoti galų, kreiptis į Vilnių. O ar ne pašto reikalas būtų man suteikti garantijas? Juk sumoku nemažai pinigų“, – piktinosi moteris.

Ji teigia, kad už pinigų perlaidas paštas ima 8 procentų mokestį. Nuo minėtos sumos – 72 litai. Antanina sako vengianti naudotis banko paslaugomis, nes nuo seno yra įpratusi viską tvarkyti pašte.

Perlaidos žaibo greičiu

AB Šiaulių banko atstovai pataria piniginius reikalus tvarkyti bankuose. Teigia, kad pinigai pas dukterėčią artimiausiame banke galėtų atsirasti per keletą minučių, net jei siuntėjas ar gavėjas neturi sąskaitos numerių.

Patogiausias būdas – internetinė bankininkystė. Jei mokate ja naudotis, galite tai padaryti nekeldami kojos iš namų. Lėšas litais ar užsienio valiuta į gavėjo sąskaitą užsienio banke galima pervesti per internetinę bankininkystę „SB linija“.

Jei gavėjas ir siuntėjas turi sąskaitos numerius, galima atvykus į banko skyrių užpildyti mokėjimo užsienio valiuta formą.

Būtina įrašyti gavėjo pavadinimą, teisingą gavėjo sąskaitos numerį ir banko kodą. Kitaip bankai gali grąžinti lėšas arba papildomai apmokestinti, o pinigai laiku nepasiekti gavėjo.

Nuo pervedimo skubumo priklauso banko įkainiai. Neskaičiuojami procentai nuo siunčiamos sumos. Šiaulių banko įkainiai: už paprastus pervedimus – 50 litų, už skubius pervedimus – 90 litų ir už labai skubius pervedimus – 200 litų.

Jeigu pervedimas vykdomas per internetinę bankininkystę, visų rūšių pervedimams taikomas 10 Lt mažesnis įkainis.

Įkainiai už pervedimus ne eurais, o kitomis užsienio valiutomis yra didesni, priklausomai nuo pervedimo rūšies bei banko korespondento mokesčių.

Neturint sąskaitos banke

Šiaulių bankas taip pat atlieka greitas, patogias ir saugias tarptautines „MoneyGram International“ pinigų perlaidas, kai pinigus galima išsiųsti arba juos gauti per 10 minučių ir nereikia turėti sąskaitos banke – užtenka žinoti gavėjo vardą, pavardę ir šalį, kurioje jis gyvena. Išsiųsti arba gauti grynuosius pinigus galima į daugiau nei 190 pasaulio šalių.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

GREITIS: Bankininkai primena, kad šiais laikais piniginiai pervedimai po pasaulį keliauja kone akimirksniu ir tiksliai pasiekia gavėją.