
Naujausios
Piligrimai kelionę į Ispaniją pradėjo Žagarėje
Vakar nuo Žagarės (Joniškio r.) prasidėjo 4650 kilometrų piligrimų žygis pėsčiomis per Europą, kuris eis garsiuoju Ispanijos Santjago de Kompostelos keliu, kasmet sulaukiančiu tūkstančių žmonių. Lietuviško medžio kryžių ant pečių nešantiems žygeiviams vadovauja Gintaras Naudžiūnas. Kelionės tikslas – padėkoti Dievui už visas jo suteiktas malones.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Su kryžiumi ant pečių
Piligrimų grupė Žagarėje buvo sutikta gegužės 4-osios vakarą. Pernakvoję aštuntą ryto su vietos gyventojais jie meldėsi Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, kur mišias aukojo trys kunigai ir šio žygio dvasinis vadovas kapucinų vienuolyno, įsikūrusio Kaune, brolis Vincentas Tamošauskas.
Po pamaldų tikinčiųjų žygio dalyviai pasimeldė Barboros Umiastauskaitės (Žagarietės), garsėjusios stebuklingais išgydymais ir kitomis malonėmis, kriptoje, ir pėsčiomis, ant pečių nešdami gėlėmis apipintą kryžių, patraukė per miesto centrą. Pakeliui trumpam stabtelėjo Naujosios Žagarės bažnyčioje, vėliau ėjo per parką link Skaistgirio, giedodami giesmes.
Vakar jie tikinčiųjų buvo sutikti Rudiškiuose, o šiandien užsuks į Kryžių kalną, vakare pasieks Šiaulių katedrą.
Pėsčiomis eis 165 dienas
Tikinčiųjų priligriminis kelias per Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją ir Ispaniją tęsis apie 4650 kilometrų, 165 dienas. Spalio 13 dieną Lietuvos piligrimai turėtų pasiekti Santjago de Kompostelą (Ispanija). Kasdien vidutiniškai tikimasi nukeliauti apie 25–30 kilometrų.
Kelionės dalyviai su savimi nešis knygeles, kuriose kiekvienos parapijos kunigai paliks atspaudą ir parašą. Pirmasis 14 piligrimų atspaudus uždėjo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys. Jis taip pat kiekvienam išdalijo Barboros Umiastauskaitės atvaizdo paveikslėlius, kad ji simboliškai lydėtų šioje kelionėje.
Pasiekusieji Santjago de Kompostelą, kur palaidotas apaštalas Šventasis Jokūbas, gaus sertifikatą, liudijantį apie nueitą ilgą fizinį kelią ir kartu patirtą dvasinę kelionę.
Prireiks kelių basučių porų
„Sudėvėsime po trejas ketverias basutes. Bet priklauso nuo kiekvieno žmogaus ėjimo, nuo jo sveikatos“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Klaipėdoje įsikūrusios laisvalaikio užimtumo asociacijos „Piligrimas“ vadovas Gintaras Naudžiūnas, kuris jau yra nuėjęs tūkstančius kilometrų per Lietuvą ir kitas valstybes.
Kelionės tikslas – padėkoti Dievui už gautas malones, melsti jo gailestingumo pasauliui, tautai.
Tačiau kiekvienas einantis turi ir savą intenciją. Kaunietė Vlada Bartusevičienė, piligriminiu keliu einanti ketvirtą kartą, sakė norinti labiau pažinti Dievą.
Bene vyriausias žygio dalyvis, 73-ejų Jonas Atkočiūnas iš Kauno, 20 metų gyvenęs Amerikoje ir grįžęs į Lietuvą prieš šešerius metus, nori eidamas atlikti atgailą už viso gyvenimo nuodėmes.
„Noriu suprasti, kodėl aš, pridaręs nuodėmių, esu sveikas, o mano žmona po insulto jau metus guli senelių namuose. Išvykdamas aplankiau ją, atsisveikinau“, – sakė kaunietis.
Dvyliktas žygis
Lietuvos piligrimai nuo 1999 metų apėjo visą Lietuvą, Kaliningradą, Latviją, keliavo po Prancūziją, Bosniją ir Hercegoviną, Portugaliją.
Beveik pusę metų, įveikdami daugiau kaip 3000 kilometrų, asociacijos nariai 2003-iaisiais ėjo iki Vatikano, 2013-aisiais pėsčiomis įveikė 4900 kilometrų iš Kryžių kalno į Gvadelupę (Meksika).
Žygis į Santjago de Kompostelą – jau 12-asis.
Bendraminčiai nešasi liturginius maldynus, rožinius, patogią avalynę, apsiaustus nuo lietaus, miegmaišius. Maistą ir prieglobstį naktimis keliautojams suteikia lankomų parapijų kunigai ir vietos tikintieji.
Autorės nuotr.
KELIAS: Piligrimai medinį kryžių ant savo pečių pasikeisdami neš 4650 kilometrų per Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją.
SIMBOLIS: Kiekvienas tikintysis su savimi turi jam brangų simbolį, šios moters rankose – Šiluvos Šv. Mergelės Marijos atvaizdas.
ŽENKLAS: Vienas vyriausių piligrimų, 73-ejų metų kaunietis Jonas Atkočiūnas rodo pirmąjį kelionės ženklą – Žagarės klebono Mariaus Dyglio atspaudą ir parašą.
TIKSLAS: Piligrimų vadovas Gintaras Naudžiūnas (centre) sakė, kad kelionės tikslas – padėkoti Dievui.
KRYŽIUS: Piligrimų kryžius išpuoštas gėlėmis.
PRADŽIA: Kelionė prasidėjo Žagarėje, nuvingiuodama per miestelį nuo senosios bažnyčios.
JAUNIMAS: Naujosios Žagarės bažnyčioje kryžių ir Barboros paveikslą perėmė vietos jaunimas.