Mokėti rinkliavą ar ieškoti pažymos?..

Mokėti rinkliavą ar ieškoti pažymos?..

Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi joniškietė (redakcijai pavardė žinoma – aut. past.), niekaip negalinti įrodyti, kad jos sūnus studijuoja užsienyje, todėl jam nereikia mokėti rinkliavos už atliekas.

Studento pažymėjimas netinka, o universiteto pažymos siuntimas iš JAV ir jos vertimas į lietuvių kalbą gali kainuoti kiek pati rinkliava.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Studento pažymėjimas netiko

Į „Šiaulių kraštą“ užėjusi skaitytoja norėjo pasidalinti savo neigiama patirtimi, ieškant galimybių teisėtai nemokėti rinkliavos už jau trečius metus JAV studijuojantį ir dirbantį sūnų.

Akivaizdu, kad jaunas vyras Joniškyje nebūna, tačiau to niekaip nesiseka įrodyti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC).

Moteris pasakojo, kad jos užsienyje besimokantis sūnus neseniai buvo grįžęs pasisvečiuoti ir nuėjo pas ŠRATC atstovę Joniškyje.

Vaikinas pateikė studento pažymėjimo originalą, darbo pažymėjimą (vaikinas užsienyje ir dirba, kad galėtų susimokėti už mokslą – aut. past.), tačiau ŠRATC darbuotoja pasakė, kad studento pažymėjimas netinka, nors praėjusiais metais jo kopiją priėmė.

Klientui ji paaiškino, kad sugriežtinta tvarka, todėl reikalinga pažyma iš universiteto su atsakingo asmens parašu ir antspaudu.

Brangi pažyma

„Tačiau JAV net pati pažyma iš svečios šalies atvykusiam studentui kainuoja. Jeigu jis ją siųs paštu, mokės pašto išlaidas. O gavus pažymą, reikės ją nešti vertėjams ir dar mokėti. Panašu, kad pažymos pristatymo kaina bus tokia pat ar net didesnė nei pati rinkliava už atliekas, kuri kol kas yra 60 litų metams vienam asmeniui“, – pasakojo moteris.

Joniškietė su sūnumi svarstė ir apie galimybę vaikui deklaruoti gyvenamą vietą ten, kur studijuoja. Tačiau JAV universiteto skirtame bendrabutyje iš kitos šalies atvykusiam studentui deklaruoti gyvenamą vietą galimybė nesuteikiama. Tad jis lieka registruotas gimtinėje Joniškyje.

Joniškietė įsitikinusi, kad tokių problemų kyla ne vienam užsienyje besimokančiam studentui.

„Gal žmonės perskaitę pasidalins savo patirtimi? Gal jie rado išeitį?“ – svarstė laikraščio skaitytoja.

Studento pažymėjimas gali tikti

Situaciją pakomentavo ŠRATC Rinkliavos skyriaus viršininkė Taika Lebedienė:

„Studento pažymėjimo originalas tinka tuo atveju, jeigu jame aiškiai matyti galiojimo data. Mums reikia parodyti pažymėjimo originalą, paimsime jo kopiją ir dar reikės pateikti pažymėjimo vertimą į lietuvių kalbą.

Tačiau kai kurie universitetai išduoda pažymėjimą ne vieneriems mokslo metams, bet visam studijų laikui. Tokiu atveju studento pažymėjimas nėra tinkamas, nes iš kur mes galime žinoti, ar žmogus dar studijuoja, ar tik nešiojasi su savimi tebegaliojantį pažymėjimą.“