
Naujausios
Kalvių kalvio kryždirbystės paroda
Joniškio kultūros centre visą vasario mėnesį eksponuojama mažeikiškio, 2013 metais pripažinto Lietuvos kalvių kalvio konkurso laureato Virgilijaus Mikuckio kryždirbystės kūrinių paroda.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Tautodailininko Virgilijaus Mikuckio darbų parodoje „Kalviškoji kryždirbystė“ eksponuojama daugiau kaip trisdešimt meistriškos kalvystės pavyzdžių. Kryžiuose persipina baltiškieji pagoniški elementai su krikščioniškais simboliais. Juose galima įžvelgti saulutes, dobilo lapus, žalčiukus, paukščius, rūpintojėlius. Kai kurie darbai atrodo tarsi ne iš metalo, bet išskobti iš medžio.
Mažeikiškis V. Mikuckis 1986 metais tuometiniame Telšių taikomosios dailės technikume baigė meninio metalo apdirbimo specialybę ir jau 1993 metais tapo šalies tautodailininkų sąjungos, o 2006 metais – Lietuvos kalvių sąjungos nariu. 1992–2005 metais jis studijavo Algirdo Stankaus „Karo ir meno“ kalvėje–akademijoje.
Kalvis yra dalyvavęs gyvosios archeologijos dienų renginiuose Kernavėje, kur demonstravo viduramžių kalvystę, tarptautiniuose kalvystės pleneruose ir šventėse Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. 2012 metais V. Mikuckiui suteiktas meno kūrėjo statusas, jis tapo IV Pasaulio žemaičių parodos laureatu. 2013 metais kalviškosios kryždirbystės konkurse jis buvo pripažintas Lietuvos kalvių kalviu.
V. Mikuckio darbų turi įsigiję Suomijos meno ir dizaino institutas, Žemaičių dailės muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“, Mažeikių muziejus, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Narvos pilis Estijoje.
Pats V. Mikuckis prisistatyme parodos lankytojams sako, kad kryždirbytės yra viena pagrindinių jo kalvystės krypčių, o pati kalvystė – gyvenimo pomėgis.
Autorės nuotr.
2013 metais Virgilijus Mikuckis buvo pripažintas Lietuvos kalvių kalvio konkurso laureatu.
2013 metų Lietuvos kalvių kalvio Virgilijaus Mikuckio kryždirbystės kūriniai Joniškio kultūros centre bus eksponuojami visą vasario mėnesį.
Metalo kryžiai traukia akį įvairių pagoniškų ir krikščioniškų simbolių gausa.