
Naujausios
dj Senio užrašai (7)
Romualdas VOLODKA
„The Beatles“ nuo seno buvo mano mėgstamiausias ansamblis. Vedžiau tris diskotekas jų tema, pasakojau apie juos per respublikinį radiją.
1987 metais prieš Kalėdas varčiau atsitiktinai į rankas patekusį užsienio muzikinį žurnalą ir paskutiniame puslapyje radau garsių dainininkų ir grupių gerbėjų klubų adresus.
Kadangi tuomet jau buvau didžėjus su nemažu stažu, nusprendžiau tais adresais pasiųsti po Kalėdinį sveikinimą. Netrukus iš Šiaulių į Vakarus iškeliavo aštuoniolika mano laiškų su eiliuotais angliškais tekstais.
Buvo įdomu, ar laiškai pasieks adresatus, ar bus perimti sovietinio saugumo ir suplėšyti, o mane išsikvies pasiaiškinti?
Nustebau, kai už poros savaičių gavau net keturis atsakymus. Laiškuose buvo klubų administracijos padėkos su beveik vienodo turinio pranešimais – jei noriu tapti klubo nariu, gauti pažymėjimą, klubo kepuraitę ir marškinėlius, privalau atsiųsti klubo sąskaiton maždaug 80 dolerių. Man tai buvo per brangu...
Tačiau vasario mėnesį gavau pašto pakvietimą paimti siuntinį iš Niujorko. Supratau, kad man rašo Džono Lenono našlė Joko Ono.
Virpančiomis rankomis atplėšiau siuntinį ir sielą užplūdo džiaugsmas: siuntinyje buvo laiškas su padėka ir, svarbiausia, plokštelė su Joko Ono autografu!
Vasarą Palangoje išvydęs šią plokštelę, maestro Vytautas Kernagis pareiškė, kad tai, ko gero, Lietuvoje artimiausias ryšys su „Bitlais“, nes kažin ar kas Lietuvoje turi bent vieno „Bitlo“ autografą.
Po to trejus metus iš eilės siunčiau brangius siuntinėlius Joko Ono adresu, prašydamas patarpininkauti gaunant likusios gyvos „Bitlų“ trijulės autografus (Džordžas Harisonas dar buvo gyvas), tačiau sulaukdavau to pat atsakymo – Joko Ono atsiprašinėjo negalinti to padaryti, nors asmeniškai... labai palaiko M. Gorbačiovo taikią politiką.
––
1997 ar 1998-ais metais gerai nebeatsimenu kaip, bet į mano rankas pakliuvo trys bilietai į dainininkės velsietės Bonės Tailer (Bonnie Tyler) koncertą Vilniuje.
Pakliuvo paskutiniu momentu, teturėjau pusdienį laiko kelionei. Nuo ryto atskaičiau muzikos istorijos paskaitas Šiaulių universitete, kuriame tuomet dėstytojavau, ir štai 13 valandą stoviu Šiaulių centre su trimis bilietais rankoje, o koncertas 19.30 val.
Reikėjo nedelsiant susirasti, kas mane nuvežtų iki Vilniaus. Tam nusprendžiau atiduoti du bilietus. Nesugalvojau nieko geresnio, kaip užeiti į plokštelių parduotuvę prie ,,Devynių brolių“ ir pakalbinti jos vedėją. Išsakiau savo sąlygas.
– Jokių problemų, – atsakė ji, – nuveš mano vyras.
Jau po pusvalandžio pajudėjom kelionėn ir po poros valandų mūsų lengvoji pririedėjo prie Vilniaus Sporto rūmų. Nuskubėjęs į netoliese esantį Gėlių turgų, nupirkau didžiausią puokštę raudonų rožių.
Rūmuose iškart pasukau į scenos užkulisius. Iš seno autografų medžiotojo patirties žinojau, kad prie įžymybių gali prieiti tik prieš koncertą, nes po jo tau kelią pastos neperkalbami apsauginiai.
Užkulisių koridoriuje susidūriau su Maskvos filharmonijos, kuri ir atvežė Bonės koncertą Vilniun, vadybininke. Jai paaiškinau savo tikslą – noriu dainininkei įteikti rožes. Ji įėjo į grimo kambarį ir, netrukus iškišusi galvą, ženklais parodė, kad įeičiau.
Dainininkė, džiugiai priėmusi puokštę, skubiai ant didelio savojo koncerto plakato ir trijų nuotraukų suraitė po parašą ir ištiesė man. Kojomis nesiekdamas žemės, atsidūriau ketvirtoje eilėje prie savo kelionės draugų.
– Kur buvai dingęs? – paklausė jie manęs.
– Bendravau su dainininke, – atsakiau. – Ji jums siunčia linkėjimus. – ištiesiau jiems po nuotrauką su autografu. Jie išsižiojo iš nuostabos, prarado amą...
... Gera nuotaika (nors ir baiminausi, kad Bonei vienąsyk užluš prikimęs ir gergždžiantis balsas) neapleido mūsų visą koncertą. Jam baigiantis pasakiau savo bendrakeleiviams:
– Vykime į ,,Lietuvos” viešbutį. Garantuoju, kad dainininkė neras geresnės vietos, kaip pavakarieniauti jo restorane.
Bemat atsidūrėme ,,Lietuvos“ apačioje.
Po kokio pusvalandžio, mūsų nuostabai ir mano džiaugsmui, Bonė, apsupta savo muzikantų, su visa svita buvo palydėta į VIP (labai reikšmingų asmenų) salikę, kurią nuo didžiosios restorano salės skyrė didelės permatomos stumdomos durys.
Tuomet man ir sukirbo toji beprotiška mintis – tapti Lietuvoje pirmuoju, kuris pašokdins garsiąją Bonę.
Bet – kur gauti gėlių? Nėriau į viešbučio gilumą, laksčiau vestibiuliais ir aukštais, bet niekur jų nemačiau.
Galiausiai grįžau į restorano salę, prišokau prie vestuvininkų lenkų (ant jų stalo matėsi kelios gėlių puokštės) ir, paaiškinęs savo kilnų tikslą – įteikti užsienio dainininkei gėlę, paprašiau pagalbos.
– Imk kokią nori, – kilniaširdiškai leido jaunikis. – Tokiam reikalui negaila.
Griebiau pačią įspūdingiausią – tokį didžiulį bumbulą, gal irisą. Dabar reikėjo tartis su muzikantais.
Padaviau jų vyriausiajam 50 litų ir paprašiau, kad, man išėjus su dainininke šokti, atliktų Bitlų ,,Girl“.
Suskambus pirmiesiems akordams, nuskubėjau į VIP kambarėlį. Akimis susiradęs Bonę, priėjau, įteikiau gėlę ir pasakiau atmintinai išmoktą anglišką frazę: ,,Noriu pašokti su Jumis!“ (I want to dance with You).
Bonė muistėsi, lyg ir nenorėjo, bet jos muzikantai jai: ,,Bone, na, Bone“, ir ji pakilo.
Pradėjom šokti. Ji keliais centimetrais aukštesnė už mane, lieknutė. Ir šokom susiglaudę, ne per atstumą!
Baigiantis šokiui ji man, kiek supratau, padėkojo, kad šokiui parinkau jos mėgstamą Bitlų dainą.
Grįžau į savo vietą. Netrukus Bonė pakilo ir su visa svita pro mus išėjo iš restorano. Jos muzikantai man plojo per petį ir, supratau, juokavo : ,,Tau pasisekė, su mumis ji nėra šokusi!“
Dabar Bonė, kiek žinau, gyvena dviejose vietose – Anglijoje ir Naujojoje Zelandijoje, kur jos vyras milijonierius turi didžiulį ūkį.
O man tą šokį primena jos plokštelės ir dovanotoji nuotrauka, Beje, ji vėliau koncertavo Šiaulių arenoje, aš buvau tame koncerte, tačiau tąkart prieiti neišdrįsau.
Bonnie Tyler parašas.