Benamių gyvūnų gaudynėse atsirado konkurentų

Benamių gyvūnų gaudynėse atsirado konkurentų

Benamių gyvūnų gaudynėse atsirado konkurentų

Šiaulių mieste benamius šunis ir kates gaudyti pretenduoja Jaunųjų gamtininkų centras ir Šiaulių gyvūnų globos namai. Paslaugos viešojo pirkimo konkursas girgžda – Birutė Vaičiulevičienė, Gyvūnų globos namų vadovė, įsitikinusi, jog varžovų paraiška turėjo būti atmesta.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Centrui – papildoma veikla

Konkursas nėra pasibaigęs. Šansą laimėti turi Jaunųjų gamtininkų centras (JGC), pasiūlęs mažesnę paslaugos kainą.

Miesto Taryba praėjusią savaitę papildė šio centro nuostatus. Leido teikti papildomą paslaugą – gaudyti benamius šunis ir kates, teikti jiems laikiną prieglobstį ir priežiūrą.

„Tai – iššūkis, – sako JGC direktorius Gintaras Oliškevičius. – Bet mūsų kolektyvas iššūkių nebijo.“

Įstaiga ieško naujos veiklos, kad galėtų išlikti. Savivaldybėje gyva idėja sujungti į vieną visus neformaliojo ugdymo centrus.

G. Oliškevičiaus tikinimu, jie turi pastatą laikinam benamių gyvūnų prieglobsčiui, bet voljerų kol kas negali parodyti.

„Konkursas, manau, truks apie mėnesį, per tą laiką, jeigu laimėsime, suspėsime viską įrengti, – tvirtina vadovas. – Priimtume vieną darbuotoją, įsteigtume vieną ar pusantro etato. Mes nebūsime gyvūnų globos namais, turėtume tik 11 dienų laikyti benamius gyvūnus.“

Trys būdai

Direktoriaus teigimu, šunims ir katėms pirmiausia būtų ieškoma naujo šeimininko. Kitas būdas – sterilizuoti ir vėl paleisti į aplinką.

„Kitose šalyse taip yra daroma, – sako G. Oliškevičius. – Tik reikėtų Savivaldybės pritarimo.“

Blogiausias variantas – niekam nereikalingus gyvūnus užmigdyti. Tam samdytų įmonę, kuri užsiima gyvūnų utilizavimu.

Rašys pretenziją

„Teiksiu pretenziją dėl konkurso“, – sako Birutė Vaičiulevičienė, Šiaulių gyvūnų globos namų vadovė.

Jos žiniomis, JGC neturi gyvūnų karantinui įrengtų patalpų, nėra apie tai pateikęs specialios pažymos.

„Jų paraišką konkurso komisija turėjo atmesti, nes centras neatitinka paslaugos teikėjo kvalifikacinių reikalavimų“, – įsitikinusi B. Vaičiulevičienė.

Pasak jos, ne vien voljerus ir virtuvę reikia turėti. Darbuotojas, kuris veža benamius šunis, kates, turi būti apmokytas, turėti licenciją.

„Varžykimės sąžiningai, – sako B. Vaičiulevičienė. – Kas bus su gyvūnais? Ar centras, laimėjęs konkursą, galės pradėti dirbti?“

Pajamų šaltinis

Gyvūnų globos namai Savivaldybei paslaugą dėl beglobių šunų ir kačių teikia keturiolika metų.

B. Vaičiulevičienės teigimu, per tą laiką išgelbėta 10 tūkstančių gyvūnų. Jie gydomi, operuojami. Tik nedidelis procentas yra užmigdomi.

„95–97 procentams benamių gyvūnų surandame naujus šeimininkus, – teikia statistiką B. Vaičiulevičienė. – Savo lėšomis mieste sterilizavome 1300 kačių.“

Jos žodžiais, Savivaldybės skiriamos lėšos benamiams gyvūnams gaudyti padengia tik 60–70 procentų išlaidų. Likusios lėšos, reikalingos gyvūnams prižiūrėti, surenkamos iš aukų.

Šiemet benamiams šunims ir katėms gaudyti, prižiūrėti numatyta skirti 65 tūkstančius litų.

Jono TAMULIO nuotr.

PAIEŠKOS: Gintaras Oliškevičius, Jaunųjų gamtininkų centro direktorius, ieško centrui papildomos veiklos – gaudyti ir laikinai prižiūrėti benamius šunis ir kates.

NUOSTATA: Birutė Vaičiulevičienė, Šiaulių gyvūnų globos namų direktorė, įsitikinusi, jog varžovai neatitinka reikalavimų.

VEIKLA: Gyvūnų globos namai keturiolika metų gaudo ir suteikia laikiną prieglobstį benamiams šunims ir katėms.