Sinoptikai įspėja: stipriausios audros užklups sostinę, Uteną ir Alytų

ELTA nuotr.

 

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad stipriausių audrų trečiadienį tikimasi sulaukti sostinėje, aplink Uteną ir Alytų. Krušos ledėkų plotis šiuose rajonuose gali siekti 6–8 centimetrus.

„Pačios stipriausios audros turėtų būti Utenos, Vilniaus, Alytaus apskrityse, su stambesne kruša ir stipriais škvalais iki 22–27 metrų per sekundę“, – Eltai teigė Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos specialistas.

Prognozuojama, kad šiuo metu pietiniuose rajonuose besiformuojantys debesys su stipresniais lietumis ir perkūnija per kelias artimiausias valandas praslinks per visą Lietuvą.

Sinoptiko teigimu, apie vidurdienį debesų formavimasis suintensyvės ir audra prasidės Panevėžio, Kauno bei Marijampolės apskrityse, tačiau šiuose regionuose ji nebus tokia stipri.

„Panevėžio, Kauno ir Marijampolės apskrityse, kur audra pradės formuotis, kruša taip pat yra tikėtina, bet potencialiai turėtų būti smulkesnė, iki 1–2 centimetrų pločio“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas.

Anot jo, škvalai šiose vietose taip pat turėtų būti silpnesni, iki 16–21 metro per sekundę.

Hidrometeorologijos tarnyba primena, kad stambi kruša gali kelti pavojų asmenų, gyvūnų sveikatai, transportui, pasėliams, pastatų konstrukcijoms.

Tarnyba rekomenduoja, jei įmanoma, krušos metu likti viduje, užsidaryti langus ir duris, pasirūpinti transporto priemonių, gyvūnų saugumu. Jei kruša užkluptų būnant lauke, rekomenduojama prisidengti galvą ir veidą bei kuo skubiau susirasti pastogę.