Šimtukininkai pietavo su Šiaulių meru

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiemet geriausiai egzaminus Šiaulių mieste išlaikė trys abiturientai, gavę po 3 šimtukus. Juos tradiciškai sveikino meras Artūras Visockas.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas vakar pietavo su geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiais abiturientais. Jų šiemet – trys, visi surinko po tris šimtukus.

Vidurdienį Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare, prie Turizmo informacijos centro, visas dėmesys skiriamas trims Šiaulių mokyklų abiturientams, surinkusiems po tris šimtukus.

Juliaus Janonio gimnazijos ketvirtokė Gintarė Mačernytė šimtukus surinko iš matematikos, biologijos ir anglų kalbos egzaminų.

„Per daug toli nepabėgsiu“, – sako mergina. Buvo svarstymų vykti į užsienį, tačiau galiausiai nusprendė studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Apie artimą ateitį Šiauliuose kol kas nesvarstanti.

Arijus Lengvenis, taip pat Juliaus Janonio gimnazijos abiturientas, aukščiausiu balų skaičiumi įvertintas už atliktas matematikos, informacinių technologijų ir anglų kalbos egzaminų užduotis.

Vaikinas vyks į užsienį – studijuos informacines technologijas Durhamo universitete Jungtinėje Karalystėje. Pradžioje galvojo tęsti mokslus Lietuvoje: skirtumas tarp išsilavinimo lygio abiejose šalyse – mažas. Tačiau nugalėjo noras pamatyti kitokią aplinką ir kultūrą.

Kaip Arijus, tų pačių dalykų egzaminuose aukščiausius įvertinimus gavo ir Lieporių gimnazijos abiturientas Vilius Puškunalis.

Jis planuoja kurti ateitį sostinėje – Vilniaus universitete ketina studijuoti programų sistemas.

Ar grįš į gimtąjį miestą sėkmingiausi abiturientai?

Visi sutartinai atsako, kad dar anksti apie tai kalbėti.

O koks sėkmės egzaminuose receptas?

„Tikėti savimi ir siekti to, ko nori. Nekreipti dėmesio, ką mano kiti“, – tikina Gintarė.

„Svarbiausia dirbti, nusiteikti labai gerai. Labai gerai išsimiegoti ir paprasčiausiai nesijaudinti. Atvyksti, pasižiūri į savo kolegas, kurie sėdi šalia, – žinai, kad jie irgi turės atlikti lygiai tokį pat egzaminą, jiems irgi bus lygiai taip pat sunku“, – mano Arijus.

„Manau, anglų kalba reikia naudotis internetu ir bendrauti su angliškai kalbančiais žmonėmis. O matematika ir informatika yra daug savarankiško darbo“, – konkrečiai teigia Vilius.

Geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai gavo ne tik dovanų bei pietavo su meru. Šiais metais Šiaulių miesto taryba palaimino moksleivių finansinę paskatą: kiekvienam abiturientui už šimtuką skiriama po 100 eurų. Taigi tris šimtukus surinkusiesiems tenka triskart didesnė suma.

„Pagrindinis tikslas, be jokios abejonės, pagarba už darbą, už pastangas. Antras, toks paslėptas, tikslas – kaip nors prisikalbinti tuos žmones ateityje grįžti į Lietuvą, į Šiaulius, nes kiekvienas, kuris turi tokius sugebėjimus, tikrai yra lobis mūsų šaliai. Ir būtų gerai, kad tie lobiai gyventų čia, Lietuvoje“, – apie pietus su geriausiais abiturientais kalba A. Visockas.

Iš viso Šiauliuose šiais metais brandos atestatus gavo ar dar gaus 1244 abiturientai. 120 šimtukų gavo 101 abiturientas: 85 po vieną, 13 – po du, 3 – po tris. Šimtukų skaičius mieste šiemet didesnis už pernykštį – 2019 metais Šiaulių abiturientai surinko 93 šimto balų įvertinimus.