Šimtametė, spinduliuojanti gerą nuotaiką

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šimto metų jubiliejų paminėjusi šiaulietė Genovaitė Mačiulienė nestokojo puikios nuotaikos ir pozityvo.

Gegužės 22 dieną šiaulietė Genovaitė Mačiulienė atšventė 100 metų jubiliejų. Trečiadienį Pastoracinio centro svetainėje-knygyne miesto gyventojų vardu ją pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė. Meras perrišo šimtametę sukaktuvininkę jubiliejine juosta, įteikė gėlių, o vedėja – piniginę dovaną.

Regėjimo negalią turinti G. Mačiulienė nestokojo geros nuotaikos. Paprašyta palinkėti miestui ir jo žmonėms, sakė: „Kad būtų laimingas miestas, kad nebūtų įvykių sunkių. Kad žmonės laimingai gyventų, būtų ramūs ir turėtų daug gerų minčių.“

Iš Pakruojo rajono kilusiai ir gausioje ūkininkų šeimoje augusiai Genovaitei vos pavyko išvengti tremties, tačiau ji pasiglemžė dalį artimųjų.

Šimtametė prisiminė, kad į Šiaulius atsikėlė gyventi, kai ištekėjo, sulaukusi 20 metų. Užaugino sūnų Alvydą. Jis gyveno Vokietijoje, tačiau grįžo prižiūrėti mamos. Vokietijoje gyvena ir trys Genovaitės anūkai.

Ilgai Šiauliuose dirbusi saldainių fabrike, moteris dažnai turguje prekiaudavo savo užaugintomis daržovėmis.

Genovaite rūpinasi ne tik sūnus, bet ir maltietės. Jos atvežė jubiliatę į susitikimą su miesto valdžios atstovais.

Į Maltos ordiną prieš metus pagalbos kreipėsi tuo metu užsienyje gyvenęs moters sūnus, kai asmeninių problemų kilo ją prižiūrėjusiam žmogui. Maltietės ir sūnui grįžus lanko moterį du kartus per savaitę, pabendrauja, atveža sriubos.

Savanorės Aušra ir Laura pabrėžė, kad sūnus gražiai mama rūpinasi, tačiau jos nori išsaugoti bendrystę su Genovaite, kuri pasitinka jas visuomet laiminga, geros nuotaikos, su dainomis, o išlydi su palinkėjimais.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Melenienė sakė, kad Šiauliuose yra 15 ilgaamžių, sulaukusių 100 ir daugiau metų.