Šiaurės Lietuvoje vyksta pratybos „Tvirtas skydas 6“

Lietuvos kariuomenės nuotr.
Birželio 11–16 dienomis vyksta pratybos „Tvirtas skydas 6“.

Birželio 11–16 dienomis Šiaurės Lietuvoje vyksta Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės organizuojamos pratybos „Tvirtas skydas 6“.

Pratybose vertinami KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo ir pėstininkų kuopų skyrių įgūdžiai planuoti, vykdyti karines operacijas realioje vietovėje realiu laiku, vykdyti bendrų veiksmų koordinavimą, sąveiką su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais.

Pratybose dalyvauja ir kitų Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetai, Šaulių sąjungos šauliai bei NATO sąjungininkų kariai iš Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Prancūzijos, Danijos ir Vokietijos. Iš viso – apie 1 000 karių.

Kariai treniruojasi Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Telšių savivaldybių teritorijose.

Pratybos vyksta šviesiu ir tamsiu paros metu: kariai juda pėsčiomis arba ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudoja imitacinius šaudmenis bei sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus. Didelė dalis užduočių vykdoma civilinėse teritorijose, jų naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.

KASP tarnauja per 5 000 karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą.

Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais.