Šiauliuose vyks pirmasis diskgolfo čempionatas

Panevėžio diskgolfo mėgėjų bendruomenės nuotr.
Centriniame Šiaulių miesto parke vyks pirmasis Šiaulių miesto žiemos diskgolfo čempionatas.

Sausio 29 dieną Centriniame Šiaulių miesto parke vyks pirmasis Šiaulių miesto žiemos diskgolfo čempionatas-2022.

Čempionate dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų susirungs 10-yje skirtingų lygių divizionų, dienos pabaigoje paaiškės ir pirmieji Šiaulių miesto čempionai.

Turnyro organizatorius Karolis Novikovas tikisi, kad čempionatas sudomins šiauliečius išbandyti naują sporto šaką – ateityje jis tikisi pamatyti Šiaulių atstovus Lietuvos čempionatuose.

Diskgolfas pradėtas žaisti apie 1970 metus JAV. Žaidimo tikslas yra pataikyti į taikinį (krepšį) ir įveikti trasą per kuo mažiau bandymų (metimų).

Diskgolfui nereikia preciziškai nupjautos žolės aikštelės ir brangios įrangos, jį galima žaisti bet kokiu oru. Šis sportas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vyrams, moterims ir vaikams.

Lietuvą diskgolfas pasiekė 2002 metais. Pirmasis laikinas (nešiojamų krepšių) diskgolfo parkas buvo įkurtas Filaretų parke Vilniuje. Vėliau, nuo 2011 metų, imta žaisti Pavilnių regioniniame parke, Pūčkoriuose. Nuo 2013 metų diskgolfas pradėtas žaisti ir Jonavos rajone, o dar vėliau ir kituose Lietuvos miestuose. Dabar Lietuvoje suskaičiuojama per 20 diskgolfo parkų, vienas iš jų pernai įrengtas Šiauliuose.