Šiauliuose veiklą pradėjo modernūs atsisveikinimo namai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Prieš mėnesį Žemaitės gatvėje 2B įsikūrę „Tylos namai“ – moderniausia ir šiuolaikiškiausia laidojimo paslaugas teikianti įmonė šiuo metu Šiauliuose.
Iškeliavus Anapilin artimajam, dažnas pasimeta, sutrinka, nežino, ko griebtis. Tuomet į pagalbą atskuba laidojimo paslaugas teikiančios įmonės. Šiuo metu moderniausia ir šiuolaikiškiausia tokias paslaugas teikianti įmonė Šiauliuose – prieš mėnesį Žemaitės gatvėje 2B įsikūrę „Tylos namai“. Jie teikia visas įmanomas paslaugas sunkią netekties valandą, kad artimiesiems būtų kuo mažiau streso ir liktų daugiau laiko gražiems prisiminimams apie išėjusįjį.

Toliau nuo miesto šurmulio

Santūrus, lakoniškas pilkos spalvos „Tylos namų“ pastatas įsikūręs atokiau nuo gyvenamųjų namų, medžių apsuptoje vietoje. Ją patogu pasiekti tiek nuosavu automobiliu, tiek visuomeniniu transportu.

„Jeigu kitur Šiauliuose statant laidojimo namus vyksta konfliktai su bendruomene, tai čia to buvo išvengta. Esame patogioje, niekam nekliūnančioje vietoje“, – sako „Tylos namų“ Šiauliuose direktorius Rimantas Vitkus.

„Tylos namuose“ galima rinktis iš 40 sėdimų vietų turinčios „Aušros“ salės ir kiek didesnės, 50 sėdimų vietų, „Saulės“ salės.

„Salės nėra didelės, bet sėdimų vietų pakanka, nes keičiantis gyvenimui, keičiasi ir laidotuvių tradicijos. Nemažai korekcijų įnešė ir pandemija. Žmonės atsisveikinti ateina nedideliais būreliais. Vieni ateina, kiti išeina. Žinoma, išlydint susirenka daugiau žmonių, bet visi sutelpa“, – pastebi „Tylos namų“ vyriausiasis vadybininkas Ričardas Ramanauskas.

Abejose salėse įrengta moderni vėdinimo sistema, stovi plačiaekraniai televizoriai, kuriuose galima demonstruoti artimojo nuotraukas. Jeigu reikia, įmonės darbuotojai gali padėti atsirinkti reikalingas nuotraukas ir jas sukomponuoti.

Prie įėjimų į sales taip pat kabo monitoriai, kuriuose pateikiama su laidojimu susijusi informacija ir velionio nuotrauka.

Prie kiekvienos salės yra artimųjų poilsio kambarėlis, tualetas ir išėjimas į lauką.

Viskuo pasirūpinta

Dėmesingi, profesionalūs ir daug patirties šioje srityje turintys įmonės darbuotojai iki smulkmenų pasirūpina paskutine mirusiojo kelione.

Tuo neseniai galėjo įsitikino jau ne viena šiauliečių šeima.

„Nuostabi kompanija. Vien tik geri atsiliepimai. Darbas nuo pradžios iki galo atliktas be priekaištų. Darbuotojai supratingi, pataria visais klausimais. Tikrai rekomenduoju rinktis jų paslaugas“, – dalijasi atsiliepimu Romena, neseniai į paskutinę kelionę išlydėjusi artimąjį.

Jeigu mirusiojo artimieji pageidauja, įmonės darbuotojai sutvarko visus socialinių išmokų bei laidojimo dokumentus. Taip pat pasirūpina visais su laidojimu susijusiais rūpesčiais, t. y. palaikų paėmimu iš namų, gydymo įstaigos ar operatyviu parvežimu iš užsienio. Jeigu reikia – palaikų saugojimu šaldytuve, profesionaliu kūno sutvarkymu, balzamavimu.

„Dirbame su partnerių įmonėmis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Žemaitijoje. Tai mums leidžia sklandžiai organizuoti artimųjų pervežimą į ar iš Šiaulių, o tai užtikrina lengvesnį ir pigesnį procesą klientams, nes viskas atliekama vienoje vietoje“, – pažymi R. Vitkus.

„Tylos namų“ parduotuvėje iš gana plataus asortimento galima išsirinkti visą reikalingą laidotuvių atributiką: karstą, urną, kryžių, laidojimo rūbus, avalynę, aksesuarus (pirštines, rožinius ir kita), geduligas puokštes.

„Tylos namai“ pasirūpina visu kremavimo procesu: mirusiojo palaikų transportavimu, kremavimu ir urnos pargabenimu, taip pat atsako į visus iškilusius klausimus.

Jeigu kūnas ne kremuojamas, vienas iš svarbesnių laidotuvių proceso momentų – karsto nešimas. Įmonė pasirūpina keturių arba šešių patyrusių karsto nešikų grupe su vienoda tvarkinga apranga.

Samdomi giesmininkai atlieka giedojimo programą velionio išlydėjimo metu ir kapuose, jeigu pageidaujama – ir per gedulingus pietus.

Įmonė savo transportu atveža kunigą į gedulo namus ir kapines, o po laidotuvių jį parveža. Bendradarbiauja su visomis Šiaulių bažnyčiomis.

Jeigu yra poreikis, „Tylos namai“ pasirūpina ir gedulingais pietumis: parekomenduoja vietą, susitaria, kad artimiesiems būtų kuo mažiau rūpesčių sunkią valandą.

Keičiasi tradicijos

„Tylos namų“ Šiauliuose direktorius Rimantas Vitkus sako, kad nebeliko ne tik ilgų pasisėdėjimų prie velionio karsto, bet ir mados į laidotuves keliauti su didžiuliais vainikais ar puokštėmis, neretai artimieji prašo velionį pagerbti vienu ar dviem gėlės žiedais.

Keičiasi ir muzikinis skonis. Jeigu anksčiau dominuodavo giesmės, raudos, laidotuvių muzika, dabar klientai dažniau pageidauja klasikinės muzikos, kartais atsineša velionio mėgtos muzikos įrašų.

Vis dažniau artimieji velionį nusprendžia kremuoti. „Jeigu prieš dešimt ar penkerius metus tokių pageidavimų būdavo vienetai, tai dabar beveik pusė mirusiųjų yra kremuojami. Kremuojame įmonių grupės krematoriume mūsų šalyje, todėl užtikriname greitį, jeigu reikia, galime kremaciją suorganizuoti ir tą pačią dieną“, – sako įmonės direktorius.

Mirus žmogui, laidojimo namuose apsilankę artimieji dažniausiai klausia, kiek viskas kainuos. R. Ramanauskas sako, kad čia vieno atsakymo nėra – viskas priklauso nuo to, ko klientas pageidauja.

„Niekada nesistengiame įpiršti savo nuomonės ir paslaugų, kurių nereikia, visada tariamės su artimaisiais, kad rastume optimaliausią sprendimą už priimtiniausią kainą. O dėl įkainių, manau, kad visame Šiaulių mieste jie panašūs“, – sako vadybininkas.

Daugiau informacijos apie paslaugas teikiama telefonu +370 663 22 445, atvykus adresu Žemaitės g. 2 B, Šiauliai, ir interneto svetainėje www.tylosnamai.lt/siauliu-tylos-namai.

Užs. Nr. 514150