Šiauliuose už Prezidentą jau balsavo per 7 procentus rinkėjų

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame LR Prezidento rinkimų išankstiniame balsavime aktyviai balsavę žmonės kantriai laukė eilėje.

Gegužės 7-9 dienomis šalies savivaldybėse vyko išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, kuris stebino rinkėjų aktyvumu. Ne išimtis ir Šiauliai. Per tris rinkimų dienas Šiauliuose balsavo 5 475 rinkėjai. Jie taip pat išreiškė savo poziciją referendume dėl dvigubos pilietybės.

Šiaulių rinkimų apygardos pirmininkė Eglė Šimkevičienė informavo, kad pirmą išankstinio balsavimo dieną balsavo 1 099 rinkėjai, antrąją – 1 607, o paskutinę – 1 704 rinkėjai.

Dar 313 balsavo specialiuose punktuose: miesto ligoninėse, kalėjime, Pusiaukelės namuose, Šiaulių globos namuose.

Iš viso per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią išreiškė 7,23 procento rinkėjų.

E. Šimkevičienė pakomentavo, kad šįmet rinkėjai išankstinio balsavimo metu buvo itin aktyvūs, kantriai stovėjo eilėje, jokių konfliktų nebuvo.

Lyginant su praėjusiais metais vykusiais savivaldos ir merų rinkimais, tuomet per tris išankstinio balsavimo dienas savo balsą atidavė 3 274 miestiečiai – 4,25 procento.

Gegužės 10-11 dienomis rinkimų komisijos nariai vyks į gyventojų, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į rinkimų apylinkes, namus, o sekmadienį, gegužės 12-ąją, vyks pagrindinis Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (dvigubos pilietybės) etapas – balsavimas rinkimų apylinkėse.