Šiauliuose streikavo dviejų mokyklų mokytojai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Mokytojų streikas.
Po įspėjamojo streiko ir pirmojo streiko etapo rugsėjo mėnesį nesulaukę norimų rezultatų, vienai iš keturių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų priklausantys pedagogai lapkričio 22 dieną atnaujino streiką. Šiauliuose streikavo tik labai nedidelė dalis mokytojų – per 2,5 procento. Pirmadienį pamokos jau vyks įprastai. Tačiau dėl mokytojų streiko atsiradusias ugdymo spragas gali tekti lopyti pratęsiant mokslo metus.

Streikuoja 2,5 procento miesto mokytojų

Šiauliuose prie mokytojų streiko lapkričio 22 dieną prisijungė 46 mokytojai iš dviejų mokyklų. Savivaldybės Švietimo skyrius informavo, kad streikavo 11 Jovaro progimnazijos ir 35 „Juventos“ progimnazijos pedagogai.

Penktadienį streikuojančių mokytojų šiek tiek sumažėjo – iki 41 iš 191 pedagogo, dirbančio šiose dviejose mokyklose.

Iš viso Šiaulių mieste dirba 1 629 mokytojai, tad streikuojančiųjų skaičius sudarė tik apie 2,5 procento.

Šalyje vakar streikavo 2,6 tūkstančio pedagogų ir tai sudarė 8,35 procento viso šalies pedagogų skaičiaus.

Streikuoja vienai iš keturių švietimo profesinių sąjungų priklausantys pedagogai. Kitos profesinės sąjungos pasirašė su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nacionalinį susitarimą, pagal kurį 2024 metais pedagogų atlyginimai bus keliami 21 procentu per du kartus – sausį ir rugsėjį, mažinamas mokinių skaičius klasėse. Streikuojančios profesinės sąjungos toks susitarimas netenkina, ji nori didesnio atlyginimų kėlimo – po 15 procentų nuo sausio ir rugsėjo.

Ugdymo spragas teks lopyti

Jovaro progimnazijos direktorius Arvydas Kukanauza informavo, kad 11 mokytojų streikavo vieną dieną, kitas dvi dienas – mažiau. Nuo pirmadienio jau dirbs visi mokytojai.

Penktadienį šioje mokykloje nesimokė po vieną pirmą ir trečią klasę. Nevyko pamokos ir vienai penktai klasei, nes dirbo tik vieno dalyko mokytoja, tad vieną pamoką perkėlė į kitą dieną. Matematikos, lietuvių, tikybos mokytojos streikavo.

„Mes neturime didelių problemų, nes streikuoja nedaug mokytojų dalykininkų, o pradinukų mokytojos streikavo tik po vieną dieną. Tėvai solidarizavosi. Iš 25 vaikų į mokyklą tėvai atvedė tik 4–5 ar net vieną. Tik nežinau, kuo tai baigsis. Išgyvenome“, – sakė direktorius.

Streikas sutrikdė ugdymo procesą „Juventos“ progimnazijoje. Direktorė Rita Tamašauskienė komentavo, kad streiko metu klasėms vyko po 3–4 pamokas ir įvairios edukacinės veiklos.

Ar mokiniai nepatirs ugdymo spragų?

Direktorė pasakojo, kad mokytojai žada intensyvinti ugdymo turinį ir išdėstyti visą medžiagą pagal programą. Gali būti, kad dėl streikų teks ilginti mokslo metus.

Dalis šių dviejų mokyklų mokytojų dalyvavo ir įspėjamajame streike, bei streikavo rugsėjo pabaigoje. Prie jų tuomet jungėsi dar trys ugdymo įstaigos.

Rugsėjo pabaigoje vykęs streikas buvo savaitei visiškai sustabdęs ugdymo procesą Centro pradinėje mokykloje, nes streikavo visi mokytojai. Šį kartą šios mokyklos pedagogai prie streiko neprisijungė.

Centro pradinės mokyklos direktorė Dalia Dambrauskienė paaiškino, kad dirbti grįžę mokytojai suintensyvino ugdymo procesą ir iki mokinių rudens atostogų atsilikimą nuo programos išlygino.