Šiauliuose sparčiausiai auganti įmonė – UAB „Laurema graphics“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose sparčiausiai augančios įmonės apdovanojimą Šiaulių meras Artūras Visockas įteikė UAB „Laurema graphics“ vienam iš akcininkų Dominykui Kasperavičiui.
Šiaulių arenoje įteikti apdovanojimai „Gazelė 2021“ sparčiausiai augančiam Šiaulių regiono verslui.

Sparčiausiai augusia įmone Šiaulių mieste pripažinta UAB „Laurema graphics“. Įmonė įkurta, kai šilkografijos spaustuvės „Laurema“ įkūrėjai pradėjo gaminti naują produktą – dekoles – ir jį atskyrė į kitą įmonę „Laurema graphics“. Dekolėmis šiauliečių klientai dekoruoja tokius gaminius kaip dviračių rėmai ar ratlankiai, irklai, šalmai, ar šiaurietiško ėjimo lazdos. Šiaulių UAB „Laurema graphics“ pajamos pernai siekė 714 000 eurų, kai 2019 metais – 484 000 eurų.

Įmonės vadovė ir akcininkė Jūratė Kasperavičienė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog apdovanojimas buvo visiškai netikėtas, nes net nebuvo skaičiavę vertintų rodiklių, tačiau augančiai įmonei be galo malonus.

Labiausiai augančia Akmenės rjaono įmone paskelbta UAB „Energy Houses“, kurios veiklos kryptis – apdirbamoji gamyba. Tarp apdovanotųjų – UAB „Sidabrynė“ iš Joniškio rajono, užsiimanti administravimu ir aptarnavimu, UAB „Sitola“ iš Kelmės – žemės ūkio miškininkystės ir žuvininkystės įmonė. Sparčiausia augo ir dvi statybos įmonės – UAB „Radsta“ Radviliškio rajone ir UAB „Rolaima“ Šiaulių rajone. Apdovanojimas atiteko Dž. Grigaičio individualiai įmonei ir Pakruojo.

Į šių metų sparčiausiai augusių įmonių „Gazelė 2021“ sąrašą pakliuvo 312 bendrovių iš Šiaulių apskrities. Praėjusiais metais jų pajamos sudarė 295 milijonus eurų. Lyginant su 2019 metais, jos ūgtelėjo 26 procentais.

Į sąrašą įtrauktos tos įmonės, kurios iki 2021 metų gegužės pabaigos yra pateikusios finansines ataskaitas Registrų centrui. Svarbus kriterijus vertinant įmones — skaidrumas ir viešumas. Įmonė turi tvarkingai mokėti LR įstatymuose numatytus mokesčius ir kasdieninėje veikloje vadovautis geros verslo praktikos principais.