Šiauliuose prisimintos trėmimų metinės

Rolando PARAFINAVIČIAUS nuotr.
Gedulo ir vilties diena tradiciškai minėta prie Šiaulių geležinkelio rampos.

Sekmadienį Šiauliuose, prie geležinkelio rampos, vyko Gedulo ir vilties dienos renginys, skirtas 79-osioms pirmųjų trėmimų metinėms paminėti.

Likus minutei iki vidurdienio, okupacijos aukos pagerbtos visuotine tylos minute. Lietuvos valstybės himną susirinkusieji giedojo kartu su Lietuvos skautijos Šiaulių skautų tunto narėmis.

Padėti atminties gėles ir uždegti žvakes pakviesti Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių grupės „Vajaunas“ (meno vadovas Romualdas Laugalis) nariai. Minėjime dainavo Lietuvos skautijos Šiaulių skautų tunto narės Elzė Urbietytė ir Paulina Juškaitė.

Po minėjimo prie rampos Šiaulių katedroje vyko šv. Mišios, po jų – koncertas „Svajonė sugrįžti namo“. Koncertavo Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) ir solistė Vaida Genytė (sopranas).

Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre buvo transliuojama virtuali skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Komentarai

Prisismintas    Ant, 2020-06-16 / 14:40
amzina geda,kad turejus tokia aprupinta armija,bet neturejus Baltijos Sajungos(dabar irgi),stalino ordas isileido be vieno suvio ir po to visalaik stena apie kokia tai okupacija.....
Matyt     Ant, 2020-06-16 / 17:53

In reply to by Prisismintas

turėjo daugelis vilčių ,kad dar ne visai okupacija,dar Paleckis kalbėjo apie neprikausomą Lietuvą,kol atėjęs Dekanozovas neatvėrė akių.Liepė netaukšt apie nepriklausomą Lietuvą,o ruoštis stojimui į Sojūzą.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.