Šiauliuose pirmasis rinkėjas balsavo 7.01 valandą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Rinkėjai jau balsuoja iš anksto – išankstinis balsavimas vyks dar antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Balsuoti iš anksto skirtos net keturios dienos – spalio 5–8 dienomis. Šiauliuose pirmasis rinkėjas balsavo 7.01 valandą, atėjęs į miesto Savivaldybę.

Šiauliuose iš anksto galima balsuoti trijose vietose: miesto Savivaldybės pastate (Vasario 16-osios g. 62), Kultūros centre (Aušros al. 31) ir Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus salėje (Montvilos g. 4) nuo 7 valandos iki 20 valandos.

Pirmą balsavimo dieną rinkėjai daugiausia ėjo balsuoti į miesto Savivaldybę. „Aušros“ rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Lina Janauskienė informavo, jog iki 14 valandos Savivaldybėje balsavo 187 rinkėjai, o pirmas rinkėjas atėjo 7 valandą, tik pradėjus rinkimų komisijai dirbti.

„Tai – šiaulietis, darbingo amžiaus vyras, tikėjosi ir interviu duoti, – pasidalijo pirmininkė. – Eilės nesusidarė, salėje buvo po 4–5 rinkėjus, daugiau žmonių atėjo tik per pietus. Prašėme palaukti lauke.“

Kultūros centre iki 14 valandos balsavo 102 rinkėjai.

„Pas mus ažiotažo nėra, – sakė „Saulės“ rinkimų apygardos pirmininkas Tomas Laucius. – Balsavo ne tik šiauliečiai, buvo ir iš Vilniaus, Kauno. Jau turime ir tris pirmuosius užsiregistravusius balsuoti rinkėjus, kurie serga COVID-19. Dėl nepalankios pandeminės situacijos Šiauliuose, tokių rinkėjų tikrai bus daugiau. Pas juos vyks speciali rinkimų komisijos narių grupė su apsaugine apranga ir kitomis apsaugos priemonėmis, kai bus balsavimas namuose.“

Šiaulių rajono savivaldybės pastate dirbančios Šiaulių krašto rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Virginija Remeikienė informavo. jog iki 14 valandos sulaukė 65 rinkėjų. Čia pirmieji balsavę rinkėjai buvo Šiaulių miesto gyventojai iš kitos rinkimų apygardos. Iš anksto balsuojant nebūtina balsuoti savo apygardoje.

Rinkimų komisijų pirmininkai primena, jog einant balsuoti reikia nepamiršti asmens dokumento, dėvėti veido kaukes ir turėti savo rašiklį.

Balsavimo vietose rinkėjai prašomi laikytis mažiausiai metro atstumu vienas nuo kito, sužymėtos linijos, prie kurių reikia sustoti laukiant. Komisijos turi parengtas veido kaukes bei rašiklius, jeigu rinkėjas savo neturėtų, padėti dezinfekciniai skysčiai

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl Covid19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus mažiausiai vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.