Šiauliuose nenori matyti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas viešai išreiškė Savivaldybės poziciją – tarptautiniuose teniso turnyruose nenori matyti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų.
Šiaulių miesto savivaldybė ketina neberengti mieste tarptautinių teniso turnyrų, kol juose bus leidžiama dalyvauti sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Sporto skyriaus vedėjas G. Jasiūnas pasakojo, kad Šiauliuose kasmet vyksta 8–9 tarptautiniai teniso turnyrai. Dažniausiai tai vaikų, jaunučių, jaunimo. Tarptautinė teniso sąjunga yra viena iš trijų tarptautinių federacijų, nedraudžiančių turnyruose dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams po neutralia vėliava. Turnyro dalyvių registracija vyksta per Tarptautinę teniso sąjungą.

„Mes vis sulaukiame nepageidaujamų svečių iš Rusijos ir Baltarusijos – jaunųjų sportininkų. Praėjusią savaitę mero raštu kreipėmės į Lietuvos teniso sąjungą (LTS) dėl savo principinės pozicijos, kad mes griežtai prieštaraujame galimybei mūsų mieste dalyvauti šių dviejų nedraugiškų valstybių sportininkams“, – aiškino skyriaus vadovas.

LTS į minėtą raštą atsakė, kad ji kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą ir Vyriausybę dėl būtinumo priimti teisės aktus, kuriuose būtų teisiškai įtvirtinta Lietuvos pozicija, kad jos teritorijoje negali dalyvauti sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos. Latvija ir Estija tai jau yra padariusios anksčiau ir tokių problemų neturi. Tarptautinė teniso sąjunga negali pažeisti šalies teisės aktų.

„Deja, mes kol kas tokių teisės aktų neturime, todėl teniso sporto bendruomenė yra situacijos įkaitai. Neįsileisti šių šalių sportininkų neturime galimybės. Vienintelį variantą apsvarstėme, kad situacijai nepasikeitus balandžio mėnesį suplanuotas tarptautinis teniso turnyras Šiauliuose neįvyks. Aišku, jei turnyrai neįvyks, tai bus skriauda mūsų sportininkams. Gabiausi tenisininkai turės dažniau važinėti į kitus miestus. Tačiau mes, kaip šalis, esame kartu su Ukraina ir negalime tokios situacijos toleruoti“, – teigė G. Jasiūnas.

LTS kreipėsi dar kartą kreipėsi į Tarptautinę teniso sąjungą, išreikšdama savo poziciją. Lietuvoje vyksta apie 20 tokių tarptautinių turnyrų, pusė jų – Šiauliuose. Visų amžiaus grupių Lietuvos rinktinėse yra Šiaulių teniso akademijos auklėtinių.

„Čia vienos savivaldybės pageidavimų neužtenka, tai turi būti įtvirtinta valstybiniu mastu arba priimti tarptautiniai sprendimai. Kol situacija nepasikeis, ateityje Šiauliai tokių turnyrų neberengs“, – akcentavo Sporto skyriaus vedėjas.