Šiauliuose naikins Sosnovskio barščių plotus

Redakcijos archyvo nuotr.

Šiaulių miesto savivaldybė įgyvendins 3 metų projektą, kurio metu naikins mieste Sosnovskio barščių sąžalynus. Savivaldybės Tarybos prašoma pritarti tokiam projektui.

Miesto savivaldybė skelbia jau bene dešimtmetį kovojanti su šia invazine augalų rūšimi. Vienose vietose augalas išnaikinamas, tačiau vis randasi naujų. Šiaulių universiteto ir Šiaulių valstybinės kolegijos tyrėjai parengė ir įgyvendino tyrimą – miesto plotuose, kuriuose nėra ribojamas įėjimas, buvo fiksuotos invazinių augalų radavietės, vertinta jų gausa.

Gyventojai vis daugiau laiko praleisdami gryname ore, vaikštinėdami gamtoje aptinka Sosnovskio barščio augimviečių ir informuoja Savivaldybės administraciją.

Projekto vertė – beveik 21 tūkstantis eurų, iš kurių apie 6 tūkstančius skirs Savivaldybė, likusios lėšos bus gautos iš valstybinės Aplinkos apsaugos rėmimo programos. Birželio 30 dieną buvo apklausta įmonė, kuri šiuo metu pagal sutartį naikina Sosnovskio barščius Šiauliuose ir pagal pateiktus įkainius buvo paskaičiuota, kiek lėšų reikės invaziniam augalui naikinti.

Naudojant chemines ir mechanines priemones Sosnovskio barščio sąžalynai bus naikinami ties Šiaulių miesto ir rajono riba prie Ginkūnų, Talkšos miško parke prie Žuvininkų gatvės, Salduvės miško parke, tarp Noreikių gatvės ir geležinkelio, ties Aukštabalio gatve. Iš viso planuojama įveikti 37,6 tūkstančio kvadratinių metrų plotą.

Finansavimo sutartį tikimasi pasirašyti jau lapkričio mėnesį.

Sosnovskio barštis – labiausiai grėsmę keliantis svetimžemis, salierinių šeimos augalas, augantis pakelėse, pakrūmėse, krūmuose, paupiuose, dirvonuojančiuose laukuose, mažai šienaujamose pievose. Šio augalo sultys, patekusios ant odos ir veikiamos saulės spindulių, sukelia stiprius odos nudegimus, susidaro pūslės ir sunkiai gyjančios žaizdos. Sosnovskio barštis greitai plintantis augalas, subrandinantis tūkstančius lengvai platinamų sėklų, dėl šios priežasties lengvai nustelbia kitą augmeniją.