Šiauliuose mirusiam pacientui koronavirusas nustatytas po mirties

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Pasak R. Mažeikos, dėl koronaviruso bus tiriamas ir paciento sūnus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad koronavirusas šioje įstaigoje mirusiam pacientui buvo nustatytas tik po mirties. Ligoninės direktoriaus teigimu, šis mirties nuo COVID-19 atvejis buvo kitoks nei iki šiol.

„Pacientas buvo atvežtas vakar per pietus į Šiaulių ligoninę iš Gruzdžių, nedidelio miestelio. Mes turime labai daug informacijos apie jo anamnezę. Pasakojo sūnus, kad pacientas yra apie 30 metų nesilankęs pas medikus dėl to, kad bijojo“, – prie Respublikinės Šiaulių ligoninės surengtoje spaudos konferencijoje penktadienį žurnalistams pasakojo R. Mažeika.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius taip pat informavo, kad pacientas labai mažai vaikščiojo, o maistą į namus jam atveždavo sūnus. Pacientas ketvirtadienio dieną jau nebeatsiliepė į telefono skambučius, o sūnui nuvažiavus patikrinti, pasak R. Mažeikos, su pacientu buvo sudėtinga susikalbėti.

„Bendrauti buvo sunku, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai, todėl buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir pacientas buvo atvežtas greitosios pagalbos automobiliu į Šiaulių ligoninę“, – informavo ligoninės direktorius, akcentuodamas, kad pacientui pasireiškė simptomai, kurie gali būti priskirti prie įvairių galvos smegenų ir psichikos susirgimų.

R. Mažeikos teigimu, priimant pacientą buvo laikomasi visų saugos reikalavimų, medikai dėvėjo asmens apsaugos priemones.

„Pacientui buvo atlikta krūtinės ląstos rentgenograma, rastas plaučių uždegimas, kardiogramoje – prieširdžių nepakankamumas. Kadangi kontaktas buvo labai sudėtingas, pacientas pagal mūsų algoritmus buvo su apsaugos priemonėmis nuvežtas į švarų skubios pagalbos skyrių“, – informavo R. Mažeika, dar kartą pabrėždamas, kad buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Pasak ligoninės direktoriaus, pacientui skubios pagalbos skyriuje buvo atlikta kompiuterinė tomografija, po kurios pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis.

„Tuomet buvo iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat su apsaugos priemonėmis atvyko, bet reanimacinės priemonės buvo neefektyvios ir pacientas 20 valandą mirė“, – informavo R. Mažeika.

„Kadangi buvo įtariama COVID-19, nors pacientas vienas gyveno nedideliame miestelyje, vis tiek buvo daromas tepinėlis, ir šiandien ryte paaiškėjo, kad tepinėlis yra teigiamas“, – pridūrė jis.

R. Mažeika informavo, kad nuo koronaviruso mirusiam pacientui buvo per 60 metų, jis priklausė rizikos grupei. Ligoninės direktoriaus teigimu, tai labai įdomus ir keistas koronaviruso atvejis, kadangi pacientas kilęs iš mažo miestelio, didžiąja laiko dalį leido namuose, o kur galėjo užsikrėsti virusu, yra neaišku.

„Čia yra labai svarbus epidemiologinės situacijos, kontaktų surinkimas ir t.t.“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius.

Komentarai

diedas    Pen, 2020-04-10 / 21:23
tai jiems visiems po mirties nustatoma. Kažkaip jau įdomiai čia....
Loreta    Pen, 2020-04-10 / 23:45
Gal reikėtų ištirti instrumentus su kuriais daromas tepinėlis,nes jau per daug atvejų,kada žmogus guli ligoninėje ne dėl korono viruso,o jam mirus nusprendžiama atlikti tyrimą ir pokšt korona...įdomi mistika
Svečias    Šeš, 2020-04-11 / 04:10
Aš bbdj. Tai jeigu žmogui sustos širdis. Tai reiškias nuo koronos viruso mirė? Taip išeina kad ir kokia mirtimi be mirsi vistiek sakys kad nuo koronos blt. Nebepuskit bl tu burbulų idiotai nelaimingi nebejuokinkit tos Lietuvos. Patys didžiausi virusai seime sėdi ir šūdą mala. Sakot ta ką jum liepė. Arba kad nekiltų klausimų ant koronos nurasot. Kad nks nieko nebeklaustu. Krv į šaudyt jus padlas reik už žmonių klaidinima.
Manau,    Šeš, 2020-04-11 / 09:06
kad tirtu gripo virusą, tai jį taip pat rastų, tai gal, vis tik, nemulkinkite žmonių. O visa ta isterija tai yra ekonomikos žlugdymas, kas prives prie bado ir kur kas sunkesnių darynių ir ligų. Ar nesužvėrėsime, kaip karo metu?
optimistas     Sek, 2020-04-12 / 09:52
dabar visi mirs nuo koronos viruso nesvarbu ar avarijoj zuvo ar pats pakele pries save ranka ar kokia kitu budu mire ar zuvo vistiek pripazins kad nuo koronos viruso kaip kitaip seimas pinigu pasidarys sau i kisene

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.