Šiauliuose per metus nedarbo lygis nežymiai padidėjo

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys Šiaulių savivaldybėje informavo, kad nedarbo lygis mieste mažiausias tarp didmiesčių.

Šiaulių miesto savivaldybėje apsilankę ir su jos vadovais susitikę Užimtumo tarnybos (UŽT) Šiaulių klientų aptarnavimo departamento atstovai pristatė darbo rinkos aktualijas Šiauliuose.

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys pranešė, kad greitai Šiauliuose pradės veikti naujas Šiaulių regioninis karjeros centras, kuriame moksleiviai, studentai ir visi darbo ieškantieji, norintys keisti karjeros kelią galės gauti nemokamas konsultavimo, informavimo, profesinio veiklinimo paslaugas. Tai ne tik galimybė sužinoti apie ateities profesijas, bet ir išmokti pasitikėti savimi, priimti su karjeros planavimu susijusius sprendimus.

Direktorius pabrėžė, kad darbingo amžiaus gyventojų skaičius mieste nuosekliai auga, 2023 metais jų padaugėjo 5 procentais.

Kovo 1 dieną Šiaulių mieste bedarbio statusu buvo registruoti 5 032 asmenys ir 632 darbo rinkai besirengiantys. Registruotas nedarbas siekė 7,6 procento (1,7 procento mažesnis nei šalies vidurkis), tačiau, palyginti su praėjusių metu analogišku laikotarpiu, registruotas nedarbas šių metų kovo 1 dieną yra 0,2 procento didesnis. Nedarbo lygis Šiauliuose mažiausias tarp šalies didmiesčių.

Buvo pažymėta, kad į darbo rinką Šiauliuose sėkmingai integravosi ir Ukrainos piliečiai. Per visą laikotarpį nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios Užimtumo tarnyboje užsiregistravo 2 041 asmuo, o šiuo metu yra užsiregistravę 394 ukrainiečiai.

Užimtumo tarnyba žada prisidėti prie grįžtančių iš užsienio tautiečių spartesnės integracijos, suteikiant visą reikiamą informaciją ir pagalbą. Dėl to yra svarbus bendradarbiavimas su savivaldybe ir kitomis institucijomis.

Užimtumo tarnyba suteikia galimybių bedarbiams bei užimtiems (dirbantiems) žmonėms mokytis ir įgyti naujų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų.

Šiaulių 1-ojo skyriaus vedėja Vaida Ignotienė kvietė tiek darbą turinčius, tiek jo neturinčius žmones nebijoti kreiptis į Užimtumo tarnybą ir persikvalifikuoti į naują, dar neišbandytą specialybę. Mokymai ir profesinės žinios išlieka svarbus veiksnys, padedantis darbuotojams išlikti ir prisitaikyti prie kintančių darbo sąlygų.

Šiaulių UŽT departamento direktorius pažymėjo, kad persikvalifikuoti savo darbuotojus siunčia ir įmonės. Tokia praktika, jo manymu, ypač sveikintina ir neša abipusę naudą ir darbdaviui, ir darbuotojui.