Šiauliuose kasdien daugėja COVID-19 atvejų

Redakcijos archyvo nuotr.
Trečiadienį Šiauliuose nustatyti 7 nauji COVID-19 atvejai. Penki tyrimų mėginiai paimti mobiliajame punkte, du – karščiavimo klinikoje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė informavo, kad šeši iš naujų atvejų susiję su įmone „Interscalit“: 5 darbuotojai ir vienas šeimos narys.

Dar vieno šiauliečio užsikrėtimo priežastis nėra aiški. Anot skyriaus vedėjos, dabar renkama informacija, tačiau kontaktą su juo turėjusių asmenų ratas bus nemažas.

Dar dviem atvejais ligos židinys Šiaulių įmonėje „Interscalit“ pasipildė antradienį. Iš viso šiuo metu su židiniu įmonėje siejamas 21 susirgęs COVID-19 asmuo: 14 darbuotojų ir 7 šeimos nariai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad antradienį buvo patvirtinti trys teigiami tyrimai: be vieno „Interscalit“ saviizoliacijoje esančios pamainos darbuotojo, vieno šeimos nario, dar vienam liga patvirtinta, grįžusiam iš užsienio. Šis atvejas su židiniu minėtoje verslo įmonėje nesusijęs.

„Interscalit“ direktorius Marius Rakickas patvirtino, kad įmonės viena pamaina yra saviizoliacijoje, tačiau antroji – dirba, gamyba nesustabdyta, tik sumažintos apimtys.

V. Palčiauskienė pranešė, kad COVID-19 Šiauliuose serga jau 29 žmonės. Du iš jų – mokyklinio amžiaus.

Šiandienos turimais duomenimis bendras susirgusiųjų Lietuvoje skaičius siekia 3163.