Šiauliuose kalėdinė eglė sužibės šį šeštadienį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Daug gražių atsiliepimų iš miestiečių sulaukė Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare pastatyta ir papuošta tikra Kalėdų eglė.
Lietuvoje jau antrą savaitgalį įžiebiamos miestų ir miestelių kalėdinės eglės. Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje, vakarais įžiebiamos lemputės ant „raudų“ sienos ir ant aplink stovinčių medžių, tačiau aikštės vidurys vis dar tuščias. Tačiau šį savaitgalį ir Šiauliuose sužibs šventinė žaliaskarė, o Naujuosius organizatoriai siūlo švęsti ramiai be fejerverkų.

 

Kviečiama nuo šurmulio grįžti prie kalėdinių vertybių

Pirmadienį į Prisikėlimo aikštę atvežtos ir pradėtos montuoti metalinės eglės konstrukcijos ir sukrautos šakos.

Šiaulių miesto kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė spaudos konferencijoje patvirtino, kad Šiauliuose iš didžiųjų šalies miestų kalėdinė eglė bus įžiebta vėliausiai – gruodžio 10 dieną, šeštadienį. Anot D. Bačiulės, pačiu laiku.

Tradiciškai eglės įžiebimas yra muzikinio spektaklio dalis. Šiais metais kuriama kalėdinė muzikinė pasaka „Stebuklo beieškant“.

Dalyvauja Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ , Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ , „Lauros studija“ atlikėjai, Severinas Norgaila, Žygimantas Vozgirdas, Živilė Vozgirdaitė, Rita Šimkienė, Mindaugas Žalalis, Laura Remeikienė. Pasakos scenarijaus autorė – Justyna Vansovič, dailininkė – Reda Uogintienė, o režisierė – Lina Jankauskaitė-Peleckienė.

Įžiebus pagrindinę miesto kalėdinę puošmeną, susirinkusius kvies linksmintis grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Tą pačia dieną sužibs kalėdinės eglės Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare ir Rėkyvoje.

Kalėdinį įvaizdį kuria šiaulietis dizaineris Vilmantas Dambrauskas. Vizualika rami – žaidžiantis jautis, meška, ir saulė, pagrindiniai miesto herbo simboliai.

„Mūsų pagrindinė žinia – kad šalia to didžiulio šurmulio grįžtume prie vertybių, tikrųjų dalykų, būtume vienas su kitu, švęstume kartu ir jaustume. Mažiau pykčio, daugiau draugiškumo“, – sakė D. Bačiulė.

Kultūros centro direktorė informavo, kad bus pakeistas maždaug trečdalis tradicinės karkasinės eglės žaisliukų, nes jie susinaudojo. Eglės šakomis dengtos kūginės konstrukcijos papuošimams bus išleista 20-25 procentais daugiau pinigų, nei pernai – per 30 tūkstančių eurų. Keisis tūriniai objektai. Daugiau atsiras programuojamų dalykų – šviesas keičiančių girliandų, dinaminių, besikeičiančių akcentų. Visas šventinis papuošimas ir renginys kainuos apie 75 tūkstančius eurų.

Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare dar praėjusią savaitę buvo pastatyta ir papuošta tikra šiauliečių užauginta ir miestui dovanota eglė. Socialiniuose tinkluose gyventojai džiaugėsi tikra eglute, kad ji atrodo kur kas jaukiau nei dirbtinis kūgis. Kai kurie siūlė ir pagrindinę miesto eglę puošti tikrą, kaip tai daro dauguma didžiųjų pasaulio miestų.

„Svarstymų, kokia eglutė galėtų būti, kokios sąnaudos būtų statant gyvą ar dirbtinę eglę, yra. Žinoma, turbūt gyvoji eglutė atneša kitą emociją, yra tų pavyzdžių. Mes esame atviri įvairiausiems dalykams. Bendraudami su Savivaldybe mes turėsime iššūkių galvodami, koks variantas būtų ir geriau, ir paprasčiau, ir gražiau. Tai yra svarstytinas dalykas“, – sakė D. Bačiulė.

Na, o šįmet apsilankius Prisikėlimo aikštėje čia bus galima keturiuose šventiniuose nameliuose paragauti meduolių, šiltų spurgyčių, vaflių, išgerti kisieliaus, kavos, arbatos.

Miesto naujamečių švenčių organizatoriai nusprendė dėl įvairių aplinkybių atsisakyti šventinių fejerverkų. Naujieji mieste bus ramūs, o triukšmo bus tiek, kiek susikurs patys gyventojai. D. Bačiulė sakė, kad šiauliečių prašoma naujametinę naktį nesibūriuoti prie šventinės eglės, nešaudyti fejerverkų, laikytis saugumo.

„Bent jau iš mūsų pusės siūlome naujuosius švęsti ramiai tausojant gamtą, augintinių ramybę“, – kvietė vadovė.

Kiti šventiniai renginiai

Didžiųjų metų švenčių renginiai Šiauliuose prasidės jau gruodžio 8-ąją iškilmingu Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaru. Premijų įteikimą vainikuos šventinis koncertas, kuriame bus galima išvysti garsųjį akordeonistą Martyną Levickį kartu su kameriniu ansambliu „Mikroorkéstra“.

Po eglutės įžiebimo Prisikėlimo aikštės apžvalgos aikštelės pastate, aikštėje ir skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės veiks meninės kūrybos darbų konkurso „Kalėdų atvirukas Šiauliams“ nugalėtojų paroda.

Gruodžio 17 dieną kviečia „Kalėdų pasaką Rėkyvoje“. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose bus galima išvysti choreografinę pasaką „Užkeiktoji Baletijos karalystė“, vyks šventinis koncertas, o mažieji susitiks su Kalėdų Seneliu.

Kaip ir kasmet, šalia pagrindinės miesto puošmenos iki gruodžio 15 dienos veiks Kalėdų paštas – mažieji šiauliečiai kviečiami rašyti Kalėdų Seneliui laiškus.

Gruodį prasidėję kalėdiniai renginiai nusitęs iki pat sausio, tad gyventojai galės džiaugtis šventiniais koncertais, edukacijomis, viktorinomis, žaidimais, pačiomis įvairiausiomis parodomis, spektakliais ir kitais renginiais.