Šiauliuose COVID-19 serga per 50 žmonių

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiauliuose rugsėjo 11-osios popietę COVID-19 serga jau 54 asmenys. Ketvirtadienį mieste nustatyta 14 naujų ligos atvejų. Tačiau penktadienio popietę laikinai einanti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė pranešė dar apie 12 naujai susirgusių asmenų.

Anot vadovės, nerimą kelia ketvirtadienį nustatytas jau antras ligos židinys. COVID-19 tebeplinta pagalves ir antklodes siuvančioje įmonėje „Interscalit“, kurioje pirmasis susirgęs asmuo nustatytas rugsėjo 2 dieną. Čia penktadienį sergančiųjų sąrašą papildė dar 4 darbuotojai ir du šeimos nariai – mokyklinio mažiaus vaikai, lankantys Jovaro ir V. Kudirkos progimnazijas.

Anot S. Abromavičienės, epidemiologai bendrauja su švietimo įstaigų vadovais, klasės izoliuojamos, organizuojamas nuotolinis mokymas.

Kiek anksčiau COVID-19 nustatyta su šiuo židiniu susijusiems dar dviems moksleiviams iš „Romuvos“ gimnazijos ir Dainų progimnazijos.

Iš viso jau susirgo 25 „Interscalit“ vienos gamybinės pamainos darbuotojai ir 9 su jais kontaktavę asmenys. Viena įmonės pamaina dirba, nes atlikus tyrimus, teigiamų rezultatų nenustatyta.

Skelbiama, kad Šiauliuose ketvirtadienį antrasis židinys įsižiebė taip pat siuvimo veikla užsiimančioje įmonėje „Comco“. Čia jau serga 8 darbuotojai ir vienas šeimos narys. Įmonės veikla sustabdyta.

„Interscalit“ židinio pirminė priežastis nenustatyta. S. Abromavičienė sakė, kad protrūkis bendrovėje „Comko“ gali turėti tam tikrų sąsajų su pirmuoju židiniu, nes abi įmonės yra iš vienos verslo grupės.

Ketvirtadienį COVID-19 diagnozuota vienam prekybos centro „Tau“ darbuotojui.

Penktadienį taip pat vienas koronaviruso atvejis nustatytas šiauliečiui, parvykusiam iš Madrido. Du atvejai siejami su šeimyniniais židiniais, vienas jų – iš Vilniaus apskrities. Dar vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento kovo 10 dienos duomenimis Šiaulių apskrityje be minėtų šiauliečių serga dar du Radviliškio rajono gyventojai. Dauguma susirgusiųjų apskrityje siejami su židiniais, 5 ligos atvejai įvežtiniai, 3 užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.