Šiauliuose besilankantis G. Nausėda: Lietuva įsipareigojimų dėl gynybos laikysis

Roberto DAČKAUS (Prezidento kancerliacija) nuotr.
2018 metų pabaigoje pasirašytame Lietuvos politinių partijų (išskyrus Lietuvos socialdemokratų partiją) susitarime įsipareigota 2,5 proc. nuo BVP skirti gynybai iki 2030 metų. Karinių oro pajėgų bazėje Zokniuose lankęsis Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad susitarimui „politiniai orai“ trukdyti neturėtų.
Nepaisant rinkimų ir „politinių orų“, Lietuva ir toliau laikysis įsipareigojimų gynybai, teigia prezidentas Gitanas Nausėda, apsilankęs Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Mes ir toliau esame įsipareigoję vykdyti savo namų darbus: rūpintis tuo, kad krašto apsaugos finansavimas būtų pakankamas, kad nesvarbu kokie politiniai orai bebūtų už lango ir kokie rinkimai beįvyktų, mes savo įsipareigojimus vykdytume nuolatos“, – tvirtino G. Nausėda.

Po susitikimo  su NATO Oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančiais Ispanijos ir Jungtinės Karalystės bei juos sustiprinančiais Vokietijos kontingento kariais, prezidentas G. Nausėda pabrėžė apie esamus, pasak jo, ambicingus planus gynybos srityje.

„Yra ambicingi planai toliau tobulinti gynybos planus, neapsiriboti oro policijos misija, bet ir tobulinti oro gynybos sistemas. Aš tikiu, kad ir pasikeitus Vyriausybei bus galima šia kryptimi toliau dirbti ir kad Lietuva toliau nuosekliai stiprins savo atgrasymo pajėgumą“, – apibendrino G. Nausėda.

Šių metų gegužę šalies vadovas yra patikinęs NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą, kad Lietuva, nepaisant koronaviruso sukeltos ekonominės krizės, gynybai ir toliau skirs 2 proc. BVP.

ELTA primena, kad 2018 metų pabaigoje pasirašytame Lietuvos politinių partijų (išskyrus Lietuvos socialdemokratų partiją) susitarime įsipareigota 2,5 proc. nuo BVP skirti gynybai iki 2030 metų.

Prezidentas liepos pradžioje yra teigęs, kad, atsižvelgiant į koronaviruso krizę, pasiekti politinių partijų įsipareigojimą bus sunku, bet įmanoma.

Komentarai

Emilija    Ant, 2020-07-28 / 15:01
Jei žmogus turi maisto, vandens, pastogę – jaučiasi saugus. Šitų dalykų stokodamas arba savo nuosavybėj neturėdamas – jaučiasi nesaugus. Sutartys įpareigoja skirti 2 procentus, tai kodėl turėtume skirti daugiau?
Aviacijos bazėje    Ant, 2020-07-28 / 16:08
Viena tokia mėlyna ponia, kai atvykdvo į Šiaulius, tai bendraudavo tik bazėje. Aš primenu, kad Aukštas ir Gražus yra davęs pažadą atvykti į Šiaulius ir SUSITIKTI SU RINKĖJAIS, ATSAKYTI į jų klausimus. Aišku, dabar bendravimui metas nelabai tinkamas, bet tikiuosi JIS pažado nepamiršo...
is tiesu    Tre, 2020-07-29 / 09:44
Aukstas ir grazus pries rinkimus Siauliu kieme sedejo, kai Ruokis kalbino ,,Kiemu" svecia. Grazus net savo kojom atejo ir tarp kiemo gyventoju prisedo.. Daugiau nemateme. Daba kaip tik vel kiemai vykst, stebekit, siaulieciai, gal Grazus vel kokiam kieme pasirodys ..
kokiam kieme pasirodys ..    Tre, 2020-07-29 / 16:07
Sako, jį matė vienoje Šiaulių kavinėje, gal vėl Arkose ? Vien Naikintuvais sotus nebūsi...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.