Šiauliuose atsidarė nauja „Affidea Endemik“ medicinos klinika

Rinat TARZUMANOV nuotr.
Perkirpta klinikos atidarymo juostelė.
Šiauliuose, Vilniaus gatvėje 47, modernios architektūros pastate, pradėjo veiklą „Affidea Lietuva“ nauja medicinos klinika, į kurią investuota 3,5 mln eurų. Moderni klinika teikia platų spektrą paslaugų – šeimos gydytojų, specialistų konsultantų, diagnostikos tyrimų.
Klinikos atidaryme, kuris įvyko praėjusį penktadienį, dalyvavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jie akcentavo šio įvykio reikšmę miestui bei visam regionui.

 

„Šios klinikos atidarymas rodo dideles verslo investicijas į regioną, – sakė Seimo Pirmininkė V. Čmilytė. – Tai ir geresnė gyvenimo kokybė, geresnė medicinos paslaugų kokybė ir jų prieinamumas Šiauliuose. Tikiuosi tai ne pavienė sėkmės istorija, o platesnės tendencijos išraiška.“

Pati būdama šiaulietė Seimo Pirmininkė pasidžiaugė, jog klinikai įkurti Šiauliuose atgaivintas ir medicinos paslaugoms pritaikytas išskirtinis modernios architektūros pastatas, kuris ne vienerius metus stovėjo tuščias. „Širdį skaudėjo važiuojant pro šalį ir matant šį pastatą tuščią“, – prisipažino V. Čmilytė-Nielsen.

Šiame dviejų aukštų pastate sukurta puiki aplinka ir sąlygos medikams dirbti ir pacientams priimti. Investicijos sudarė 3,5 milijono eurų.

Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė, jog „Šiauliuose tai pirmoji labai rimta verslo investicija į sveikatos priežiūrą“.

„Tegu šios investicijos būna subalansuotos ir konkuravimo, ir bendradarbiavimo su ligonine ir kitomis miesto poliklinikomis prasme“, – linkėjo meras.

Sveikino klinikos atidarymą Seimo nariai šiauliečiai Stasys Tumėnas ir Domas Griškevičius, kolegoms sėkmės linkėjo medikų bendruomenės nariai, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų vadovai.

Bendrovė „Affidea Lietuva“ medicinos diagnostinių tyrimų paslaugas Šiauliuose teikė jau 16 metų. Su naujos klinikos atidarymu paslaugos smarkiai išplėstos.

Klinika veikia ne tik kaip medicinos diagnostikos centras, pradėtos teikti ir ambulatorinės, ir kineziterapijos, ir konsultacinės paslaugos. Kitais metais planuojama atidaryti dienos chirurgijos centrą. Po vienu stogu įsikūrė ir „Endemik“ tinklo, priklausančio „Affidea“, laboratorijos, specialistai. Klinikoje Dirba 60 medikų ir kitų darbuotojų.

„Į Šiaulius mes perkeliame „Affidea“ sveikatos priežiūros tarptautinę patirtį, kurią Lietuvoje plėtojame jau apie 20 metų, o taip pat trisdešimties metų „Endemik“ tinklo patirtį tyrimų ir skiepų srityse. Keliame sau tikslą teikti paslaugas, kurių labiausiai reikia, ir optimaliausia kokybe, – pabrėžia Vitalijus Orlovas, bendrovės „Affidea Lietuva“ vadovas. – Atidarydami kliniką Šiauliuose užsibrėžėme būti pačia moderniausia tiek ekipuote, tiek personalu klinika regione. Į šį tikslą jau esame įžengę. Klinika toliau plėtosis ir prisitaikys prie pacientų poreikių.“

V. Orlovas akcentuoja, jog klinika yra skirta aptarnauti viso regiono gyventojus.

„Pritraukėme į kliniką aukščiausio lygio specialistus – tiek požiūriu į jų darbą, tiek aplinka ir standartais. Mes turime ilgametę tarptautinę patirtį darbo su personalu, nes be gerų specialistų jokia klinika neveiks“, – sako „Affidea Lietuva“ vadovas.

Šiauliuose atidarytoje klinikoje jau dirba du šeimos gydytojai ir apie 20 įvairių specializacijų gydytojų, teikiančių konsultacijas. Tarp jų – neurologai, LOR gydytojai, pulmonologai, dermatologai, alergologai, urologai, ginekologai.

Yra įrenginėjama operacinė ir dvi pooperacinės palatos.

Naujoji „Affidea Endemik“ klinika Šiauliuose teiks teritorinių ligonių kasų kompensuojamas magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos paslaugas bei šeimos gydytojų konsultacijas, taip pat privačia tvarka teiks gydytojų specialistų konsultacijas ir tyrimus.

„Beveik mėnesį veikiame naujose patalpose ir priimame po 300-400 pacientų per dieną. Laukiame ir miesto, ir regiono, ir visos Lietuvos žmonių, džiaugiamės, jeigu galime pasitarnauti savo paslaugomis, – teigia klinikos direktorė Rūta Bružienė. – Niekam nelinkime sirgti, o kad būtume sveikesni, dažniau tikrinkimės profilaktiškai.“

Per atidarymo iškilmes naująją kliniką pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Iš viso „Affidea Lietuva“ turi 26 centrus Lietuvoje, o tokio formato klinikos, kaip Šiauliuose – su šeimos gydytojais, konsultacijomis ir diagnostika, veikia dar Panevėžyje, Klaipėdoje, Šilutėje, Alytuje ir Vilniuje. Šiuo metu „Affidea Lietuva“ jungia iš viso 740 profesionalių medikų, o į paslaugų plėtrą yra investavusi per 30 milijonų eurų.

Per metus „Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose ir privačiose klinikose atliekama daugiau kaip 100 tūkstančių pacientams itin reikalingų magnetinio rezonanso tomografijos (MRT), kompiuterinės tomografijos, rentgeno, mamografijos, ultragarso tyrimų bei šeimos ir gydytojų specialistų konsultacijų.

Bendrovė priklauso tarptautinės kompanijos „Affidea“ tinklui, kuris yra Europoje pirmaujantis nepriklausomas pažangios medicininės diagnostikos ir vėžiu sergančiųjų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Tinklas veikia 16 Europos šalių: Lenkijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Čekijoje, Airijoje, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Portugalijoje bei Lietuvoje.Tinkle veikia 228 centrai, kuriuose kasmet atliekama daugiau nei 10 milijonų tyrimų, dirba 4 000 medicinos profesionalų.