Šiaulių reprezentacinis renginys – Radviliškyje

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių moterų futbolo komanda „Gintra“ apgynė Baltijos lygos čempionių titulą, tačiau šiuo reginiu galėjo džiaugtis radviliškiečiai, ne šiauliečiai.
Šiaulių miesto savivaldybėje merui Artūrui Visockui atėjus į valdžią atsirado reprezentaciniai Savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto renginiai, kuriems skiriamas padidintas finansavimas. Tik kartais miesto pinigai ima ir paklysta kitose savivaldybėse, kai, pavyzdžiui, Šiaulius reprezentuojantis renginys netikėtai įvyksta Radviliškyje.

Finalo varžyboms Šiauliuose sutrukdė... vaikai ir estai

Sporto renginiams šiems metams skirta per 800 tūkstančius eurų. Nors tris ketvirtadalius šios sumos praryja Šiaulių krepšinio klubas „Šiauliai“, po keliasdešimt tūkstančių eurų lieka ir kitiems sportinių renginių organizatoriams.

Vienas iš jų – futbolo klubas „Gintra“, kurio prezidentas yra Gintaras Radavičius – UEFA moterų čempionų lygos ir moterų futbolo Baltijos lygos varžyboms organizuoti gavo 86 tūkstančius eurų.

Baltijos lygos reguliarųjį sezoną šįmet laimėjo Šiaulių „Gintra“, todėl finalinis susitikimas su Talino komanda „Flora“ turėjo būti žaidžiamas Šiauliuose.

Didžiuliam šiauliečių nustebimui geriausios Baltijos lygos komandos finalinį mačą žaidė... Radviliškyje. Savo tinklalapyje klubas nurodo, kad jo namų stadionas – Šiaulių savivaldybės centrinis stadionas S. Daukanto gatvėje. Taip pat – Gytarių dirbtinės dangos stadionas ir Juventos-99 stadionas Žaliūkių gatvėje.

Savivaldybės patvirtinto reprezentacinių renginių tvarkos aprašo 6 punkte rašoma, kad reprezentacinio sporto renginio statusas gali būti suteikiamas tik Savivaldybėje rengiamiems sporto renginiams, o jo tikslas – ne tik stiprinti Šiaulių įvaizdį, bet ir visuomenei pristatyti bei populiarinti sporto šakas ir renginius, skatinti miesto bendruomenę juose dalyvauti. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno pasiteiravome, kaip atliepia šiuos tikslus ir nuostatas Šiaulių reprezentacinis renginys, surengtas Radviliškyje. Skyriaus vedėjas pateikti savo vertinimo nepasivargino. Atsakymą gavome iš skyriaus specialistės Linos Janauskienės, ji juos parengė pagal klubo pateiktą informaciją.

Atsakyme atkreipiamas dėmesys, kad reprezentacinis renginys pagal Šiaulių miesto savivaldybės sprendimu patvirtintą reprezentacinių renginių tvarkos aprašą yra ne Baltijos moterų futbolo lygos finalas, o „UEFA moterų Čempionių lyga ir Baltijos moterų futbolo lyga“.

„Tai yra tęstinis, ne vienos dienos renginys. Ketverios reguliaraus sezono Baltijos moterų futbolo lygos rungtynės šiais metais vyko Šiauliuose. Atkreipiame dėmesį, kad finalas vyksta tik tarp komandų, kurios sportiniu keliu iškovoja teisę jame žaisti, o jo vietą lemia Baltijos lygos nuostatai. Šį sezoną komandai pavyko laimėti reguliarųjį sezoną, todėl vadovaujantis nuostatais (finalo vietą nustato reguliaraus sezono nugalėtojas) finalas būtų vykęs Šiauliuose, tačiau dėl Šiaulių miesto centrinio stadiono užimtumo rugpjūčio 19 dieną buvo perkeltas į Radviliškio miesto stadioną“, – rašoma atsakyme.

Pabrėžiama, kad UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras rugsėjo 6–9 dienomis vyks Šiauliuose, visos rungtynės bus žaidžiamos centriniame miesto stadione, taip pat bus transliuojamos per televiziją. Atvyks pajėgios varžovės iš futbolo kraštų – Velso, Škotijos, Airijos.

Informuojama, kad Talino „Floros“ žaidėjos į varžybas Radviliškyje atvyko iš Rygos, ten ir buvo apsistojusios.

„Šiaulių „Gintros“ klubas reprezentuoja miestą ir šalį daugiau nei 20 metų aukščiausioje moterų futbolo lygoje. Per šį laikotarpį, sukurtą istoriją, komandoje rungtyniavo šiaulietės, kitų Lietuvos miestų atstovės, atvykusios sportuoti, tęsti mokslų ir studijų į Šiaulių miestą, taip pat ir sportininkės iš įvairių pasaulio kraštų. Šiuo metu klubo garbę gina 10 vietinių žaidėjų“, – informuoja Savivaldybės atstovė.

Pasirodo, kalčiausios dėl Radviliškyje vykusio finalo varžybų liko estės, mat šių metų Baltijos lygos turnyro organizatorė Estijos federacija ir Talino „Flora“ ekipa kategoriškai nesutiko rungtyniauti vėlesniu laiku nei 17 valandą. Tuo metu Šiaulių centriniame miesto stadione vyko dar praėjusiais metais suplanuotas vaikų futbolo turnyras Bodesa-Cup“. Nepaisant turnyro organizatorės klubo „Gintros“ ir stadiono šeimininkės Futbolo akademijos „Šiauliai“ įdėtų pastangų ir siūlymo 18 valandą rungtynėms, vienos valandos skirtumas pasirodė per didelė kliūtis Estijos federacijai bei varžovėms.

Kokias išvadas padarys Savivaldybė?

Radviliškyje vykusiame finale Šiaulių „Gintros“ futbolininkės po atkaklios kovos 1:0 iškovojo pergalę ir apgynė Baltijos moterų futbolo lygos čempionių titulą.

Atsakyme aiškinama, kad komandos sirgaliai buvo kviečiami palaikyti miesto komandą Radviliškyje, tačiau jų atvyko nedaug.

Paklausus, ar iš renginio organizatorių bus pareikalauta grąžinti lėšas, panaudotas pažeidžiant Savivaldybės tarybos patvirtintą tvarkos aprašą, sulaukėme atsakymo, kad šis klausimas bus svarstomas artimiausiame Reprezentacinių renginių komisijos posėdyje.

Į klausimą, kaip Savivaldybė sieks išvengti tokių precedentų, Savivaldybės atstovai neatsakė, tad greičiausiai miesto biudžeto pinigų taškymo kitose savivaldybėse dar galime išvysti. O gal bus nueinama lengviausiu keliu – keičiamos „neįveikiamos“ organizatoriams reprezentacinių renginių tvarkos aprašo nuostatos?