Šiaulių rajono meras dėl S. Strelcovo veiksmų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą: veiksmų jau imtasi

Redakcijos archyvo nuotr.
Simonas Strelcovas.

 

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dviejų tarybos narių Simono Strelcovo ir Vaclovo Motiejūno veiksmų, praneša portalas delfi.lt.

Č. Greičius prašo ištirti, ar, S. Strelcovas naudodamas ukrainiečių mokymams skirtas lėšas nepasisavino turto, taip pat ar nebuvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi, ar nebuvo pasisavintas valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardas. Taip pat ar nebuvo disponuota suklastotu dokumentu, praneša portalas.

Pasak Č. Greičiaus, tai, kad ukrainiečiams mokymai galimai nebuvo suteikti, o sutartys dėl mokymų buvo sukurtos ir pasirašytos tik siekiant pasisavinti paramos lėšas kelia įtarimų, kad S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga sutartis dėl mokymų ukrainiečiams pasirašė su susijusiais asmenimis, taip pat buvo pagamintas ir panaudotas netikras dokumentas, skelbia delfi.lt.

Anot Č. Greičiaus, Generalinė prokuratūra dėl atvejo jau ėmėsi veiksmų.

Pranešama, kad dėl kilusios situacijos, rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi konservatorių Šiaulių rajono skyriaus taryba pašalino S. Strelcovą ir V. Motiejūną iš partijos. Tiesa, sprendimus politikai dar galėjo apskųsti, rašo delfi.lt. Pats S. Strelcovas prieš tai buvo sustabdęs narystę partijoje. Tyrimą dėl S. Strelcovo elgesio yra pradėjusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

ELTA primena, kad S. Strelcovas ir jo viešoji įstaiga „Tekančios saulės tiltai“ praėjusių metų gegužę pradėjo dvišalį bendradarbiavimą su Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu. Profesorius, siekdamas padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimui pervedė 35 tūkst. eurų.

Rugpjūčio pabaigoje portalas „Delfi“ pranešė, S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga pati mokymų nerengė, o paslaugas pirko iš sutuoktinės Živilės Strelcovienės, Nacionalinės regionų plėtros agentūros, bendrovės „MES 360“ ir iš kolegos taryboje konservatoriaus Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius pareiškė abejones dėl galimai supainiotų interesų, nes mokymų paslaugos S. Strelcovo buvo perkamos iš žmonos ir bendrapartiečio sutuoktinės. Jis portalui „Delfi“ teigė abejojantis, ar S. Strelcovas ir jo vadovaujama įstaiga ukrainiečiams suorganizavo tiek paskaitų, kiek įsipareigojo.

S. Strelcovas, turėjęs už panaudotą paramą atsiskaityti tiek savivaldybei, tiek Japonijos prof. I. Chiharu, abejoms šalims pateikė raštus, pasirašytus skirtingų asmenų.

Raštą savivaldybei pasirašė tarybos narys, įstaigos „Tekančios Saulės tiltai“ direktorius S. Strelcovas, o raštą I. Chiharu – Šiaulių rajono savivaldybės Apskaitos skyriaus vadovė Violeta Murkienė. Vis dėlto, tokios darbuotojos savivaldybėje nėra.

Abejones dėl įvykdytų mokymų ukrainiečiams pareiškė ir pats profesorius I. Chiharu. Šiaulių rajono savivaldybei pateiktame rašte jis teigė, kad, paprašęs S. Strelcovo išsamiai pateikti, kaip buvo panaudotos lėšos, konservatorius vengė tai daryti.

Pats S. Strelcovas portalui „Delfi“ tvirtino, kad jam japonų prof. I. Chiharu jokių abejonių dėl surengtų mokymų neišreiškė ir išsamios informacijos apie tai neprašė.

Kultūros ministerija nusprendė kreiptis į VTEK, kadangi S. Strelcovas šiuo metu vadovauja Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, kuris yra pavaldus ministerijai.

Rugpjūčio 25 dieną TS-LKD Šiaulių rajono skyriaus taryba nusprendė pašalinti Simoną Strelcovą ir Vaclovą Motiejūną iš partijos.