Per Šiaulių rajoną formuojamas tarptautinis takas

Šiaulių rajono savivaldybės nuotr.
Per Kurtuvėnų regioninį parką kitais metais jau turėtų eiti tarptautinis „Miško kelias“. Jo maršrutą per Šiaulių rajoną išbandė turizmo ekspertai.

Šią savaitę Žemaitijos nacionalinio ir Kurtuvėnų regioninio parkų direkcijų, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro, Valstybinių miškų urėdijos atstovai ir turizmo ekspertai aptarė per Šiaulių rajoną planuojamą tarptautinį pėsčiųjų tako maršrutą.

Mūsų šalyje ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutas bus kuriamas pirmą kartą.

„Miško kelio“ bendras ilgis – maždaug 1030 kilometrų, iš kurių 380 – Latvijoje, 650 – Lietuvoje. Šis takas turėtų eiti per vaizdingiausias abiejų šalių vietoves. Jis įrengiamas įgyvendinant projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“, kurį įgyvendina Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos.

Lietuvoje ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutas bus kuriamas pirmą kartą. 20 kilometrų ilgio maršrutą per Kurtuvėnų regioninį parką išbandė turizmo ekspertai. Turizmo ekspertus nustebino per parką jau esančių pėsčiųjų maršrutų gausa, išvystyta lauko informacinė sistema, rekreacinė infrastruktūra ir lankymui pritaikyti objektai.

Tikimasi, kad kitais metais „Miško kelias“ jau bus sužymėtas.