Šiaulių pramoninio parko investicijas koreguoja ir pandemija

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių pramoniniame parke savo veiklą nori plėsti ir papildomai investuoti viena pirmųjų ten įsikūrusi įmonė UAB „Vonin Lithuania“.
Plintanti koronaviruso pandemija koreguoja verslo įmonių investicinius planus. Lapkričio pradžioje vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimas nutraukti investicijų sutartį su „ATC Baltic“, dar viena įmonė prašo pratęsti investicijų terminus. Tačiau pasirašomos ir naujos investicijų sutartys.

Investicijas nukelia metams

Rašyta, kad UAB „ATC Baltic“ paprašė Savivaldybės nutraukti investicijų Šiaulių pramoniniame parke sutartį ir netaikyti numatytos atsakomybės už įsipareigojimų nevykdymą, nes dėl ekstremalios situacijos susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu.

Taryba be šio prašymo svarstys UAB „Agroconsult“ prašymą pratęsti numatytus investicijų Šiaulių pramoniniame parke įgyvendinimo terminus dar 12 mėnesių, nes dėl šalyje paskelbtos ekstremaliosios padėties įmonė nespėja laiku pradėti projektavimo darbų.

Pagal Investicijų sutartį bendrovė įsipareigojo į išsinuomotą kiek daugiau nei pusės hektaro žemės sklypą Šiaulių pramoniniame parke investuoti ne mažiau kaip 307,5 tūkstančio eurų ir sukurti ne mažiau kaip 3 naujas darbo vietas.

UAB „Agroconsult“ veikla – didmeninė ir mažmeninė prekyba skystomis trąšomis. Įmonė žada, kad Investicijų sutartyje numatyti įsipareigojimai bus atlikti.

Kursis naujas investuotojas, plėsis esamas

Tarybos posėdyje greičiausiai bus pritarta ir dviem naujoms investicijų Šiaulių pramoniniame parke sutartims.

UAB „JW Trade“nori išsinuomoti beveik hektaro žemės sklypą Radviliškio gatvėje ir statyti sandėlį bei pagalbines patalpas, skirtas produkcijos sandėliavimui.

Įmonės veikla – dviračių, dviračių dalių ir aksesuarų didmeninė bei mažmeninė prekyba. UAB „JW Trade“ nurodo, kad per pirmuosius trejus metus investuos ne mažiau kaip 620 tūkstančių eurų ir sukurs ne mažiau kaip 5-6 darbo vietas.

Planuojamas mažiausias atlyginimas bus keliais eurais didesnis nei minimalus – 637 eurai. Šiuo metu įmonė eksportuoja apie 30 procentų prekių ir paslaugų, ateityje eksporto apimtis planuojama didinti.

Per sklypą yra nutiesti veikiantys elektros ir ryšių kabeliai, kurie trukdytų statybos darbams. Šiaulių miesto savivaldybė įsipareigoja tinklus perkelti. Perkėlimo darbai prasidėtų UAB „JW Trade“ pateiktus techninį projektą. Lėšos kabelių iškėlimui yra numatytos 2021 metų Miesto ekonominės plėtros programoje.

Pramoniniame parke jau veikianti UAB „Vonin Lithuania“ nori plėsti savo veiklą ir išsinuomoti dar beveik 1,2 hektaro žemės sklypą Pročiūnų gatvėje.

Per pirmuosius trejus metus UAB „Vonin Lithuania“ investuotų ne mažiau kaip 720 tūkstančių eurų ir sukurtų ne mažiau kaip 6 naujas darbo vietas, o po 5 metų – dar apie 20. Planuojamo mokėti darbuotojams darbo užmokesčio apatinė riba – 716 eurų.

Įmonė statys gamybinį pastatą ir plės savo veiklą, beveik visa pagaminta produkcija bus eksportuojama.

UAB „Vonin Lithuania“ veiklą Šiaulių pramoniniame parke sklype vykdo nuo 2013 metų spalio. Iki šių metų sausio pabaigos įmonė yra investavusi per 5,6 milijono eurų ir sukūrusi 168 darbo vietas.