
Naujausios
Šiaulių miesto simbolis užsivilko pirmąjį kostiumą
Šiaulių miesto įvaizdžio darbo grupė, kuriai vadovauja vicemerė Danguolė Martinkienė, pritarė idėjai, kaip reprezentuoti miestą ir patraukti turistų dėmesį, formuojant teigiamą nuomonę apie miestą.
Įvaizdžiui gerinti pasirinktas miesto simboliu tapęs „Šaulys“, dar vadinamas „Auksiniu berniuku“. Įvaizdžio darbo grupės narys Vilius Puronas pasiūlė šią skulptūrą aprengti vis naujais kostiumais, atsižvelgiant į kultūrines, politines, ekonomines ar sporto aktualijas. Neatsitiktinai pirmiausia pasirinktas vienas iš ukrainiečių nacionalinių kostiumų.
Kostiumą, specialiai pritaikytą „Šaulio“ skulptūrai, pasiuvo Buitininkų mokyklos moksleiviai. Jiems teko pasikelti keltuvu ir išmatuoti šauliuką. Po trijų matavimų kostiumas buvo apvilktas ir tiko idealiai.
Viliui Puronui už idėją ir jai įgyvendinti Savivaldybė skyrė 50 tūkstančių litų, kuriuos buvo numačiusi viešojo parko idėjos konkursui.
Perrengti miesto simbolį – ne nauja idėja. Briuselyje esanti Besišlapinančio berniuko skulptūra seniai perrengiama įvairomis progomis. Legendinis berniukas, kuris kelis šimtus metų šlapinasi Briuselio centre, pirmojo kostiumo sulaukė dar XVIII amžiuje. 909-ąjį kostiumą jam įteikė Lietuva – tai buvo Lietuvos krepšinio rinktinės kostiumas.
Šiauliečių įvaizdžio darbo grupė savo posėdyje tvirtino, jog nesistengia kopijuoti svetimų idėjų, nes „Šaulys“ atspindės daugiau lietuviškas aktualijas. Be to, Briuselio berniuku turistai dažnai nusivilia dėl jo mažo dydžio – 55 cm, o „Šaulys“ įspūdingai atrodo ir nuogas, ir aprengtas.
Šiandien, 15 valandą, vyks oficialus perrengtos skulptūros atidarymas. Naują įvaizdžio projektą pašventins Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, dalyvaus ukrainiečių bendruomenės atstovai, įvaizdžio darbo grupė.
„Šiaulių krašto“ inf.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
KOSTIUMAS: „Šaulio“ skulptūra pirmiausia aprengta vienu iš ukrainiečių nacionalinių kostiumų. Jį pasiuvo Buitininkų mokyklos būsimieji siuvėjai.