Šiaulių miesto ir kariuomenės atstovai aptarė tolimesnį bendradarbiavimą

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas M. Statkus ir Šiaulių miesto meras A. Visockas
KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas M. Statkus ir Šiaulių miesto meras A. Visockas
Šiaulių savivalda ir Lietuvos kariuomenės savanoriai ir toliau palaikys glaudžius tarpusavio ryšius, stiprins bendradarbiavimą. Taip sutarta Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vado Mindaugo Statkaus susitikime su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Taip pat kalbėta apie miesto ir kariuomenės projektus, savanoriškos karo tarnybos skatinimo galimybes.

Vos prieš keletą dienų tarnybą Šiaulių savanorių rinktinėje pradėjęs majoras Mindaugas Statkus apsilankė Šiaulių miesto savivaldybėje. Rinktinės vadą priėmė miesto meras Artūras Visockas. Nuoširdaus pokalbio metu aptartos miesto aktualijos, tolimesnio bendradarbiavimo tarp savivaldos ir kariuomenės perspektyvos.

„Visų pirma noriu padėkoti už išskirtinį dėmesį ir pagarbą savanorių pajėgoms,  Šiaulių mero asmenyje matau pavyzdį kitoms savivaldybėms, kaip galima rasti sutarimą, sukurti bendradarbiavimo atmosferą“, – kalbėjo naujasis 6-osios rinktinės savanorių vadas.

Mindaugas Statkus su Artūru Visocku aptarė ir savivaldos galimybes prisidėti stiprinant kario savanorio tarnybos patrauklumą, didinant visuomenės įsitraukimą. Užsienyje savanoriams yra suteikiamos įvairios lengvatos, pasirinkę tarnavimą savos šalies laisvei nusipelno ir ypatingos aplinkinių pagarbos.

Šiaulių meras pasidžiaugė, kad kariai savanoriai sėkmingai darbuojasi įvairiausiose srityse, jie pasižymi tvirta nuomone, stipriu atsakomybės jausmu, patriotiškumu.

„Bendromis pastangomis turime stiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšius, auginti tarpusavio pasitikėjimą. Šiauliai gali didžiuotis išskirtiniu bėgimu „Runway Run“, kuris kviečia simbolinėms lenktynėms su NATO naikintuvais, yra ir kitų gražių iniciatyvų. Šiuo metu sparčiai juda darbai Prisikėlimo aikštėje, tikimės, kad Lietuvos kariuomenės dieną jau bus galima minėti atsinaujinusiame miesto centre. Tai graži tradicija, ji turi turėti tęstinumą“, – sakė Artūras Visockas.

Šiaulių meras pasidžiaugė Lietuvos kariuomenės sprendimu mieste įkurti naują karinį miestelį. Po dvejų-trejų metų teritorijoje prie Pakruojo gatvės turėtų įsikurti „Margirio“ pėstininkų batalionas. Miestelis bus statomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. Aštuonių hektarų sklype Šiauliuose projekto vystytojai pastatys kareivines, valgyklą, štabą, automobilių stovėjimo aikšteles, sandėlius, garažus, degalinę, sporto aikštes ir patalpas bei kitus reikalingus statinius.

Užs. Nr. 425637