Šiaulių miesto garbės piliečio vardas – bankininkui

Šiaulių banko nuotr.
Šiaulių banko valdybos pirmininkui Algirdui Butkui komisija suteikė miesto garbės piliečio titulą.
Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisija vakar nusprendė miesto Tarybai šiais metais siūlyti suteikti garbės piliečio vardą Šiaulių banko valdybos pirmininkui Algirdui Butkui. Apie tai informavo komisijos pirmininkas miesto meras Artūras Visockas.

Iki šių metų liepos 31 dienos komisijai buvo pateiktos 5 kandidatūros, jas teikė organizacijos, Tarybos nariai. Be A. Butkaus buvo teikiamos inžinieriaus, tremtinio Romualdo Baltučio, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, regbio trenerio Sigito Kukulskio ir dizainerio, kraštotyrininko Viliaus Purono kandidatūros.

Šiaulių miesto vardo suteikimo komisiją sudaro 15 narių – įvairių miesto įstaigų ir organizacijų atstovų. Renkant kandidatą balsavime dalyvavo 14 narių.

Bankininko kandidatūrą teikė Šiaulių pramonininkų asociacija, rekomendavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Darbdavių asociacija. Jis pristatytas kaip sumanus verslininkas, išplėtojęs šiaulietišką banką, mecenatas, parėmęs ne vieną kultūros ar sporto projektą.

Darbinė A. Butkaus biografija prasidėjo 1975 metais „Šiaulių televizorių gamykloje“. 1991 metais jis tapo Šiaulių banko stebėtojų tarybos pirmininku, o nuo 1999 metų iki šio yra banko valdybos pirmininkas.

Šiaulių meras, paklaustas apie A. Butkaus nuopelnus miestui, pažymėjo, kad jos kandidatūrą plačiai rėmė miesto verslas.

„Jo asmenyje matyčiau vadovavimą ir krypties nurodymą. Jeigu žiūrėti visiškai iš ekonominės perspektyvos, mano manymu, šitas bankas daugiau uždarbio turėtų, jeigu visą būstinę ir visus dalykus perkeltų į Vilnių. Kažkas neleidžia priimti tokio sprendimo. Aš manau, kad valdybos pirmininko balsas yra svarbus šitoje grandinėje“, – sakė A. Visockas.

Jis pridūrė, kad jeigu būtu pateikta ir kita stipri pavardė iš verslo bendruomenės, komisija, ko gero, būtų parėmusi ir tą kitą pavardę būtent dėl paskutinių metų verslo pokyčių, nukreiptų į socialinę erdvę.

Ar suteikti Šiaulių miesto garbės piliečio vardą, atsižvelgiant į komisijos siūlymą, spręs Šiaulių miesto taryba rugsėjo 3 dieną, o per Šiaulių miesto gimtadienio šventę turėtų vykti iškilminga regalijų įteikimo ceremonija.

Šiaulių miesto garbės piliečio vardas suteikiamas jau du dešimtmečius – nuo 2000 metų. Tais metais tokia ceremonija vyko net du kartus: trims asmenims garbingas vardas suteiktas kovo mėnesį, dar trims – rugsėjį. Nuo 2013 metų inauguruojama po vieną garbės pilietį. Šiuo metu taip pagerbti yra 42 Šiauliams nusipelnę žmonės, du iš jų – užsieniečiai.