Šiaulių miesto apdovanojimas – gydytojui P. Venckui

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Asmeninį jubiliejų atšventusiam gydytojui Povilui Venckui įteiktas Šiaulių miesto apdovanojimas – Auksinio Šaulio ženklas.
Vakar, tikrąją Šiaulių miesto gimtadienio dieną, miesto meras Artūras Visockas įteikė Auksinio Šaulio padėkos ženklą vaikų chirurgui ir ortopedui traumatologui Povilui Venckui.

Šių metų rugpjūčio mėnesį suėjo 45 metai, kai P. Venckus dirba Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Nuo 1981 metų rugpjūčio mėnesio buvo skyriaus vedėju, o 2008 metais tapo Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėju. Aukščiausią gydytojo vaikų chirurgo ir ortopedo traumatologo kvalifikaciją turintis P. Venckus visas savo žinias, sumanumą, vadybinius gebėjimus skiria mažiesiems pacientams, dėl to pelnė kolegų, administracijos, vaikų tėvelių ir pačių pacientų bei visos miesto bendruomenės pagarbą ir įvertinimą.

Šį rugsėjį gydytojas atšventė 70 metų jubiliejų.

Ligoninė P. Venckaus kandidatūrą šįmet teikė Šiaulių miesto garbės piliečio vardui suteikti. Šis teikimas nebuvo pirmasis, gydytojas atsisakė antrą kartą pasirašyti sutikimą šiam apdovanojimui. Tuomet jis aiškino, kad didžiuojasi vieninteliu apdovanojimu – Profesijos Riterio ženklu – ir stengiasi jį pateisinti.

Gydytoją vakar sveikino meras, ligoninės direktorė Česlova Špūrienė. P. Venckus, dėkodamas už įvertinimą, vadino save darbininku, kalbėjo, kad tai ne jo vieno nuopelnas ir džiaugėsi suburta puikia komanda. Medikas prisiminė, kad prieš tampant gydytoju, teko dirbti ir valytoju, ir slaugytoju. Žinodamas, kaip sunkiai dirba šie žmonės, visuomet ligoninėje gerbė jų darbą.

Šiaulių meras buvo įvedęs tradiciją Auksinio šaulio ženklu apdovanoti kelių profesijų atstovus per Šiaulių dienų metu vydavusį jo priėmimą. Kadangi nei pernai, nei šįmet mero priėmimo iškilmės nevyko, šiuo ženklu nuspręsta apdovanoti gydytoją P. Venckų rugsėjo 22 dieną. Tą dieną 1236 metais Šiaulių vietovardis „Soule“ pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį.