Šiaulių mieste ir rajone pašto paslaugos teikiamos vis šiuolaikiškiau

pastas
Siekdamas teikti šiuolaikiškas ir prieinamas paslaugas, Lietuvos paštas nuosekliai modernizuoja pašto tinklą. Pokyčius galima matyti ir Šiauliuose – pavasarį atidarytas šiuolaikiškas Tilžės paštas, šiuo metu beveik visi pašto skyriai mieste atnaujinti pagal naują koncepciją, per kelis metus išplėstas ir klientų pamėgtas LP EXPRESS paštomatų skaičius – vien per 2020 m. įrengti 6 paštomatai, dabar jų mieste net 9. Modernių pasikeitimų netrūksta ir šį lapkritį. Ginkūnų miestelio gyventojus pradėjo aptarnauti mobilieji laiškininkai, kurie pašto paslaugos teikia klientų namuose, o miesto ir rajono laiškininkai perkelti dirbti į naujai įkurtą Šiaulių siuntų centrą – visi laiškininkai pas klientus vyksta vairuodami naujus tarnybinius automobilius ir aptarnauja klientus pagal pakeistus maršrutus.

Lietuvos paštas įgyvendina šimtmečio transformaciją – tai apima ne tik skaitmenizuojamus procesus, bet ir pašto tinklo modernizaciją. Per pastaruosius metus išaugus siuntų kiekiui tapome nebe laiškų, o siuntų pristatymo bendrove, didžioji dauguma siuntų keliauja paštomatais. Be to, auga ir klientų lūkesčiai. Visa tai lemia ir Lietuvos pašto pokyčius – privalome keistis, kad galėtume užtikrinti kokybišką ir klientų poreikius atitinkantį aptarnavimą. Įgyvendinami pokyčiai Šiaulių mieste ir rajone leis užtikrinti dar patogesnes paslaugas gyventojams“, – sako Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

Gali keistis pristatymo laikas

Siekiant pašto siuntas šiauliečiams pristatyti patogiau ir efektyviau, į naująjį Šiaulių siuntų centrą lapkritį perkelti visi tiek miestą, tiek rajoną aptarnaujantys laiškininkai. Iš viso jų 39. Moderniame siuntų centre, priešingai nei pašto skyriuose, užtikrintos patogios, būtent laiškininkų darbui pritaikytos erdvės, įrengtos poilsio zonos.

Visi laiškininkai nuo šiol savo apylinkes aptarnauja vairuodami naujus tarnybinius automobilius. Taip laiškininkai apylinkėje gali judėti greičiau, su savimi iš siuntų centro pasiimti didesnį kiekį siuntinių, tad ir gavėjų aplankyti daugiau. Pereinamuoju laikotarpiu aptarnavimas gali užtrukti, tačiau laiškininkams apsipratus su naujomis apylinkėmis, jos bus aptarnaujamos greičiau ir patogiau.

Svarbu pastebėti, kad pasikeitus laiškininkų darbo būdui bei apylinkėms, įprastas apylinkių aptarnavimo laikas gali keistis – laiškininkas gali atvykti anksčiau arba vėliau, tačiau bet kuriuo atveju prenumerata bus pristatyta tą pačią dieną, siuntas bei laiškus stengiamasi pristatyti kaip galima greičiau.

Greitesnį aptarnavimą užtikrintų tvarkingos pašto dėžutės ir adresai

Laiškininkams pradėjus dirbti naujose apylinkėse išryškėjo jau sena problema – netvarkingos ar nesunumeruotos pašto dėžutės, namai be adresų – visa tai lemia dar ilgesnį apylinkės aptarnavimo laiką.

Primenama, kad pašto dėžutės turi būti įrengtos daugiabučių namų butų, bendrijų, įmonių, įstaigų, organizacijų kiekvienos laiptinės pirmuosiuose aukštuose, o sodininkų bendrijų – prie pagrindinių įėjimų (įvažiavimų) į sodą. Individualių namų savininkai turėtų pasirūpinti, kad dėžutės būtų įrengtos prie įėjimų į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Šios dėžutės turi būti lengvai prieinamos nuo gatvės ar kelių, šaligatvių ir šalikelių. Atkreipiamas dėmesys, kad pašto dėžutės taip pat turi būti tvarkingos: rakinamos, neperpildytos korespondencija.

Šiaulių miesto bei rajono gyventojai maloniai prašomi pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis, adresų matomumu ir taip prisidėti prie sklandaus laiškininkų darbo.

Užs. Nr. 495142