Šiaulių ligoninėje – vis daugiau COVID-19 pacientų: perorganizuoja medikų darbą

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Vis daugiau Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgijos skyriaus lovų užima COVID-19 pacientai. Gydymo įstaiga praneša pertvarkanti veiklą.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje daugėjant COVID-19 sergančių pacientų, jų nebesutalpina
Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius bei sunkios būklės ligonius gydantis Chirurgijos
reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Todėl šių pacientų gydymui skiriamos kitos
ligoninės patalpos, perorganizuojamas medikų darbas.

Ypač sunkios būklės COVID-19 sergantys ligoniai jau gydomi ne tik Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Chirurgijos klinikos vadovo pareigas laikinai einantis gydytojas Chirurgas Rolandas Burkauskas teigia, kad pacientai, kuriems reikalingas intensyvus gydymas, guldomi ir į II chirurgijos skyrių, o pastarojo skyriaus pacientai perkelti į I chirurgijos skyrių. II chirurgijos skyriuje įrengtos dirbtinės plaučių ventiliacijos lovos pacientams, kuriems reikalinga intensyvus reanimacinis gydymas, taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją.

Chirurgijos skyrių koordinatorius chirurgas R. Burkauskas sako, kad II chirurgijos skyriuje yra įsteigtos ir Suaugusių infekcinių ligų skyriaus palatos, kuriose gydomi pacientai, išvengę sunkių COVID-19 ligos komplikacijų, bet gydomi stacionare.

COVID-19 pacientams skirtos ir Ambulatorinės chirurgijos centro patalpos. Ambulatorinės chirurgijos centro medikai dirba Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos ir ortopedijos centre. Tad, prireikus gydytojų chirurgų, angiochirurgų, proktologų bei dėl krūtų patologijos ir onkologinių ligų konsultuojančių chirurgų konsultacijų, reikia kreiptis į Moters ir vaiko klinikas, įsikūrusias Architektų g. 77.

Pasak chirurgo R. Burkausko, nuo lapkričio 16 dienos, Moters ir vaiko klinikos Operacijų-intensyviosios terapijos skyriuje bus operuojamos pacientės, kurioms patvirtinta onkologinė krūtų liga. Chirurgai onkologai Mindaugas Šatkauskas ir Sigitas Paškevičius, operuojantys krūtų vėžiu susirgusias moteris, jau turi planinių operacijų laukiančių pacienčių sąrašus, tad operacijos jau suplanuotos. Po operacijos ir intensyvaus stebėjimo pacientės bus gydomos Ginekologijos skyriuje.