
Naujausios
Šiaulių liberalai „persikrauna": iš pirmininko – į pirmininkę?
Politinių partijų Šiaulių skyriai bruzda. Ir neatsitiktinai. Artėja skyrių pirmininkų rinkimai. Šiaulių socialdemokratai jau pradėjo kerštingas kovas. Dabar aiškėja, kodėl Liberalų sąjūdžio Šiaulių skyriaus pirmininkas Gintaras Karalevičius pašalintas iš liberalų frakcijos. Liberalai ruošiasi „skyriaus persikrovimui“. Kandidatė į skyriaus pirmininkus – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza Herrera.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Iš Šiaulių – į Vilnių
Spalio 20-ąją Šiaulių miesto tarybos posėdyje Liberalų sąjūdžio frakcija pasiskelbė savo naują sudėtį be skyriaus pirmininko Gintaro Karalevičiaus. Naujasis frakcijos seniūnas Aurimas Lankas „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad G. Karalevičius pašalintas, nes balsuoja ne taip, kaip frakcija, o be G. Karalevičius esą ir frakcija, ir koalicija stiprėsianti.
„Mano išmetimo iš frakcijos nebuvo. Trys kiti įkūrė naują frakciją be manęs“, – vakar „Šiaulių kraštui“ patikslino G. Karalevičius.
G. Karalevičių palikus už frakcijos „borto“ iš karto buvo neaišku, ar jis liks skyriaus pirmininku, nes tai turėtų spręsti skyriaus visuotinis susirinkimas. Tačiau viskas išsisprendė kitaip: G. Karalevičius pasitraukė iš Šiaulių skyriaus ir tapo Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus nariu. Nebegalįs būti ir Šiaulių skyriaus vadovu.
Jis teigė seniai buvęs kviestas į Vilniaus skyrių, bet „prižadėjęs partijos vadovybei iki Seimo rinkimų likti Šiauliuose“. Apie tai G. Karalevičius teigė kalbėjęs ir su partijos pirmininku Remigijumi Šimašiumi.
„Rinkimai parodė, kad Šiauliuose liberalų reikalai pagerėjo – iš didžiųjų miestų beveik daugiausiai Šiaulių liberalai surinko balsų“, – sakė buvęs skyriaus pirmininkas G. Karalevičius.
Politikas teigė, kad dalį savo gydytojo laiko dirba Vilniuje: „O jeigu su pacientais bendrauji, esi nuoširdus ir geras specialistas, tai yra potencialūs tavo rinkėjai ir Šiauliuose, ir Vilniuje. Vien Šiauliuose aš žmones gydau daugiau nei trisdešimt metų“, – sakė G. Karalevičius.
Paklaustas, kokiai frakcijai dabar priklauso, atsakė: „Sąžiningumo.“
Kol kas prie jokios frakcijos miesto Taryboje neprisijungė, save laiko dirbančiu valdančiojoje koalicijoje.
„Mano jauniesiems – ne amžiumi – kolegoms trūksta politinės patirties. Kai kurie net nesupranta, kokios yra Tarybos nario galios“, – sakė G. Karalevičius, Šiaulių miesto taryboje dirbantis ketvirtą kadenciją.
G. Karalevičius teigė, kad „jaunieji kolegos“ jam tiesiai nepasakę, kodėl įkūrė naują frakciją be jo.
„Balsuoti kažkaip kitaip, kad gaučiau kelionę į užsienį?.. Ne! Manęs niekas neįtakos, kaip balsuoti. Aš vienas iš vos kelių Tarybos narių neimu kanceliarinių Tarybos nario lėšų, nenaudoju savo kelionėms apmokėti. Ir man nesvarbu, kaip balsuoja frakcija ar koalicija, dauguma ar mažuma!.. Žmones, kurie turi savo nuomonę, reikia laikyti priešais?!“ – retoriškai klausė G. Karalevičius.
Kandidatas į pirmininkus aiškus
Miesto Tarybos narys liberalas Artūras Kulikauskas, buvęs Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnu, sakė, jog dabar partijos Šiaulių skyriui laikinai vadovauja vienas iš pavaduotojų – Vaidas Bacys.
Skyrius turi sukviesti visuotinį narių susirinkimą ir išsirinkti „visus valdymo organus: pirmininką, pavaduotojus, tarybą“. Šiandien renkasi skyriaus taryba, kuri ir nuspręs dėl susirinkimo.
„Neslėpsiu, vieną kandidatą aš žinau – kandidatuoti pasiryžusi Giedrė Mendoza Herrera. Jeigu dar kitų kandidatų atsiras, aš tiktai džiaugsiuosi. Aš pats tikrai nekandidatuosiu“, – tvirtino A. Kulikauskas.
Jis teigė, kad skyriui reikia „naujo persikrovimo“.
G. Mendoza Herrera „Šiaulių kraštui“ telefonu iš komandiruotės Hamburge, Vokietijoje, patvirtino, kad sutikimą kandidatuoti į skyriaus pirmininkus yra davusi.
„Pirmininkavimas iš „užpakalinės sėdynės“ – nėra geras. Mano pirmas klausimas kandidatui į skyriaus pirmininkus bus: ar jis 2019 metais kandidatuos į Šiaulių miesto merus? Ar kituose Seimo rinkimuose eis varžytis į vienmandatę?“ – sakė A. Kulikauskas.
Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių liberalsąjūdiečiai ruošiasi skyriaus pirmininko rinkimams: Gintaras Karalevičius pasitraukė iš Šiaulių skyriaus. Artūras Kulikauskas, buvęs liberalų frakcijos seniūnas Taryboje, teigia, kad skyriuje reikia „perkrovimo“.
Kandidate į Liberalų sąjūdžio Šiaulių skyriaus pirmininkus įvardijama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza Herrera.