Iš Šiaulių į tarptautinę operaciją Malyje išlydėta 13-oji KASP karių pamaina

Vaido Česlovo VASILKEVIČIAUS nuotr.
Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių išlydėjimo į Jungtinių Tautų (JT) misiją Malyje ceremonija.

Penktadienį Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių išlydėjimo į Jungtinių Tautų (JT) misiją Malyje ceremonija.

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius savanorius ir profesinės karo tarnybos karius į pusės metų trukmės misiją išlydėjo Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai bei karių artimieji.

„Šioje operacijoje Lietuvos kariuomenės karių indėlis ypač svarbus – jie veikia Vokietijos kuopos sudėtyje. Visi puikiai suprantame, kad Vokietija mums yra ypatingos svarbos strateginė sąjungininkė“, – sakė krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys.

Išvykstantiems kariams įteikta Lietuvos Respublikos vėliava, ji suplevėsuos karinėje bazėje Malyje, ir atminimo suvenyrai.

„Dabartinio karinio konflikto akivaizdoje matome, kokios yra svarbios tarptautinės saugumo ir stabilizavimo operacijos. Jos atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant taiką ir padeda išvengti gilesnių konfliktų ir humanitarinių bėdų Malio valstybėje, Afrikoje. Greta to, ilgalaikis ir stabilus savanorių karių dalyvavimas Vokietijos kuopos sudėtyje dar labiau stiprina mūsų kariuomenę ir tvirtai prisideda prie mūsų dvišalių santykių bei gerina tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą“, – sakė Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas.

KASP Prisikėlimo apygardos kariai išvyksta į JT vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją MINUSMA, Gao provincijoje, rytinėje Malio dalyje. Tai – jau 13-oji pajėgų apsaugos vieneto pamaina, ji pakeis pusmečio tarnybą baigiančius KASP Didžiosios Kovos (Vilnius) apygardos karius.

Prieš misiją kariai treniravosi vykdyti karinės bazės apsaugą, sąveikaudami su Vokietijos pajėgų kariais, suteikti pirmąją medicininę pagalbą, atpažinti grėsmes ir reaguoti į jas.

Lietuvos kariuomenės kariai operacijoje veikia Vokietijos kuopos sudėtyje ir yra atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje. Vokietija 2024 metais nutraukia dalyvavimą šioje JT misijoje ir palaipsniui išves karius, kartu iš misijos pasitrauks ir Lietuvos kontingentas.

JT operaciją MINUSMA Malyje vykdo nuo 2013 metų. KASP suformuotas Pajėgų apsaugos vieneto pirmosios pamainos karių būrys tarnybą šioje operacijoje pradėjo 2017 metų spalį.