Iš Šiaulių – į misiją Afrikoje

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės nuotr.
Kariai į misiją išlydėti Šiaulių oro uoste.
Balandžio 2-osios naktį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai išskrido į Vokietiją, iš kur kartu su Vokietijos kariuomenės kariais vyks į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją MINUSMA Malyje.
KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės nuotr.
Kariai į Vokietiją nuskraidinti orlaiviu C-27J „Spartan“. Galutinis kelionės tikslas – Malis.

Šiaulių oro uoste karius į misiją išlydėjo Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Statkus ir vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Senuta. Iškilminga septintosios Lietuvos Kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto (PAV7) pamainos karių išlydėtuvių ceremonija vyko anksčiau, Kovo 11-ąją, Šiaulių Prisikėlimo aikštėje.

JT operacijoje Malyje dalyvausiančios PAV7 pamainą sudaro 33 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės.

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai pakeis operacijoje nuo praėjusių metų spalio, dalyvaujančius KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karius.

Lietuvos kariuomenė, vertindama situaciją ir dėl COVID-19 viruso kylančias grėsmes, ėmėsi visų saugumo priemonių: iki išvykimo į operaciją 14 parų kariai saviizoliavosi namuose. Atsižvelgiant į tarptautinės operacijos vadovybės reikalavimą, visiems kariams Karo medicinos tarnybos medikai atliko testus dėl koronaviruso. Visų testų atsakymai buvo neigiami, kariai sveiki ir tarnybą tarptautinėje operacijoje vykdyti gali.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.