Iš Šiaulių į Armėniją išskrido savanoriai medikai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kalba – mainais į pabendravimą su išskrendančiais medikais.
Vakar iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose pakilo lėktuvas C-27J „Spartan“ su vienuolikos specialistų komanda, padėsiančia nuo COVID-19 pandemijos kenčiančiai Armėnijai. Gausiai sukviestiems žurnalistams iš visos Lietuvos palydėti savanorių bei su jais pasikalbėti nepavyko – nė vienas prie orlaivio neįleistas. Užtat buvo galima pamatyti ir išgirsti prie tribūnos stovintį sveikatos ministrą Aurelijų Verygą.

Užduotis – pasidalyti patirtimi

Karinis lėktuvas su ekspertų medikų komanda iš Šiaulių pakilo lygiai aštuntą valandą ryto.

Pasidalyti įgūdžiais gydant ir slaugant koronavirusine infekcija sergančius ligonius ir ekspertinė patirtis valdant koronaviruso sukeltą ekstremalią situaciją – tokia savanorių iš Lietuvos užduotis.

Į Armėniją išvyko gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ainius Žarskus, anesteziologijos-reanimatologijos specialybės gydytojai rezidentai Lukas Neimana ir Roman Botov, slaugytojos – Diana Rinkevičiūtė, Virginija Savickienė, Laura Gurskienė, Jolita Škudaitė, taip pat slaugytojas anestezistas Donatas Mečislauskas. Medikai – iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos ir Respublikinė Panevėžio ligoninės.

Specialistų komandą papildė ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patarėjas Marius Čiurlionis, kuris ir vadovaus šiam operacijų štabui, taip pat SAM Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre dirbantis karo medikas mjr. Valdas Meškauskas bei mjr. Aurimas Gusčius, kaip ir Lietuvoje, Armėnijoje kuruosiantis logistikos klausimus.

Komanda su savimi pasiėmė visą darbui reikalingą medicininę įrangą bei asmens apsaugos priemones. Armėnijoje lietuviai humanitarinę pagalbą teiks dvi savaites.

Žiniasklaidos atstovams – ne

Žurnalistams, kurie į Šiaulius suvažiavo iš visos Lietuvos, nesuteikta galimybė susitikti su savanoriais – prieiti prie lėktuvo neleista, o automobiliai, vežę medikus, prošal pravažiavo nė nestabtelėję. Pakilimo momentą pavyko užfiksuoti tik pro Aviacijos bazės teritoriją juosiančią tvorą.

Užtat suteikta galimybė iš arti pamatyti sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą (tuo greičiausiai „itin džiaugėsi“ iš sostinės į Šiaulius suvažiavę žurnalistai). Kad ministrui būtų patogiau kalbėti, pasirūpinta atnešti tribūną.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos teigimu, Armėnija yra ta valstybė, kuriai šiuo metu tikrai reikia medikų, kompetentingų specialistų pagalbos, suvaldant šalyje įsisiautėjusį virusą.

„Dėkoju medikams, specialistams, nepabūgusiems rimtų iššūkių ir savanoriškai vykstantiems į Armėniją, kur jie dalysis mūsų šalies gerąja patirtimi ir pritaikys praktiškai pas mus išmoktas pamokas“, – sakė ministras.

Su žurnalistais kalbėjosi ir medikus humanitarinei pagalbai delegavusių šalies gydymo įstaigų atstovai.

Kodėl į palydėtuves kviestiems žurnalistams nesuteikta galimybė atlikti profesinę pareigą, nors išvakarėse kiekvienas privalėjo užsiregistruoti bei pateikti automobilio, kuriuo atvyks, markę, valstybinius numerius? Panašu, kad nesusikalbėjo Sveikatos apsaugos ir Krašto apsaugos ministerijos.

Komentarai

Emigrantas    Sek, 2020-06-21 / 14:46
Ką vaidinam su ta pagalba? Savo nesusitvarkom, pas kitą lendam? Kaip apie linkevičių, taip ir apie šią reklamą.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.