Šiaulių gimtadienio šventė pasklido po visą miestą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Gerą nuotaiką ir energiją skleidė mėgėjų meno festivalio „Rudens mozaika“ dalyviai.

Savaitgalį Šiauliai šventė 784-ąjį gimtadienį. Šventė šiemet buvo išsklaidyta į įvairias erdves: renginiai vyko bulvare, Prisikėlimo, Saulės Laikrodžio aikštėse, Dainų parke, Prūdelio teritorijoje.

Šiemet buvo atsisakyta kai kurių šventės tradicijų – šventinės eisenos, šventės atidarymo bei fejerverko.

Pagrindiniai šventiniai koncertai „#Šiauliaišviečia“ vyko Prisikėlimo aikštėje. Penktadienį koncertavo Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“, šeštadienį – „Colours of Bubbles“ ir „Bix“.

Saulės Laikrodžio aikštėje rinkosi džiazo gerbėjai: čia vyko Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuotas tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“.

Penktadienį koncertavo Latvijos radijo bigbendas ir Kristine Prauliņa (meno vad. ir dirig. K. Vanags), Šiaulių bigbendas ir Ismo Haavisto iš Suomijos (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis), Kauno bigbendas ir Linas Adomaitis (meno vad. ir dirig. J. Jasinskis).

Šeštadienį grojo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras (meno vad. ir dirig. R. Žukauskas), Klaipėdos džiazo orkestras ir Edita Bodrovaitė-Rukienė, Gabrielė Urbonaitė, Kristina Gurauskaitė (meno vad. ir dirig. K. Sova), Vilniaus bigbendas ir Paulina Paukštaitytė (meno vad. R. Jaunius), Jelgavos Bigbendas ir Ezia (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis).

Penktadienio vakarą Saulės Laikrodžio aikštės prieigose vyko įspūdingos ugnies skulptūrų festivalio „Saulės stulpai II“ pabaigtuvės: menininkai Irena ir Vilius Šliuželiai, Vitalija Kurtinaitienė, Leonas Šulcas, Živilė Bardzilauskaitė-Bergins, Elina Titane išdegė ir atidengė keturias šamoto skulptūras. Plenerą organizavo Šiaulių dailės mokykla.

Bulvare žaismingą nuotaiką skeidė mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika“, dvi dienas vykęs prie Šiaulių dailės galerijos. Festivalis turi gilias tradicijas – šiemet organizuotas jau devynioliktą kartą.

Šeštadienį Prisikėlimo aikštę akordeono muzika užliejo XIII tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ ansamblių paradas „Crazy accordion“, jame dalyvavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių 1-osios, Šiaulių Dainų ir Kuršėnų muzikos mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Dainų parke pirmą kartą pristatytas projektas „Magiškas parkas“: lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija. Penktadienį parke koncertavo ir elektroninės, alternatyvios muzikos atlikėjai bei grupės „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“.

Šeštadienį „Magiškame parke“ demonstruoti šunų dresūros ir sporto klubo „Akela“ šuniukų agility (vikrumo) pasirodymai, vyko treniruotės su Šiaulių sporto gimnazija ir „Slackline Lietuva“.

Sutemus į šviesų ir spalvų reginį įsijungė grupės „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“.

Itin daug daug žmonių penktadienio ir šeštadienio vakarais iki vėlyvos nakties sutraukė šokę ir groję fontanai Prūdelyje.