Šiaulių gimnazijoje – šokiruojantis išpuolis prieš mokytoją

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnaziją sukrėtė smurto skandalas.
Skandalas Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje – ketvirtadienį per pamoką pirmokas gimnazistas užpuolė ir stipriai sužalojo mokytoją. Pedagogas išgabentas į ligoninę.

Ikiteisminis tyrimas dėl incidento mokykloje kol kas nepradėtas, tikslinamos detalės. Sumuštam pedagogui nustatytas paviršinis veido sužalojimas, jis gydosi ambulatoriškai.

E.policija vakar gavo 14-mečio gimnazisto tėvų pareiškimą, kuriame teigiama, jog mokykloje jų sūnus buvo sužalotas. Be to, tėvai dėl paauglio kaklo sužalojimo kreipėsi ir į medikus – jų išvados policija dar nėra gavusi. Kokie procesiniai sprendimai bus priimti ir ar dėl šio įvykio bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, turėtų paaiškėti netrukus.

Incidentas Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje įvyko per technologijų pamoką, po 14 valandos.

Pirminiais duomenimis, 14-metis mokinys agresijos nesuvaldė, kuomet mokytojas iš jo paėmė dirbti per pamoką trukdantį mobilųjį telefoną. Nepilnametis 56 metų pedagogui smogė į kaktą, nuo smūgio sudužo akiniai.

Tačiau šis smūgis nebuvo vienintelis. Sudėjimu už mokytoją stambesnis paauglys paleido tikrą smūgių krušą, galiausiai ėmė pedagogą smaugti. Sunku prognozuoti, kaip būtų pasibaigęs šis susirėmimas, jeigu mokytojo ginti nebūtų įsikišęs vienas iš klasės mokinių.

Gimnazijos darbuotojui skubiai buvo iškviesta greitoji pagalba. Jis dėl patirtų traumų išvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Apie išpuolį prieš mokytoją informuoti mokinio tėvai.

Smurtinio išpuolio per pamoką liudytojais tapę gimnazistai policijai pateikė filmuotą medžiagą.

Teigiama, kad incidentų, kuriuos sukėlė gimnazijoje tik nuo šio rugsėjo besimokantis paauglys, jau būta ne vieno. 14-metis per pamokas trukdė dirbti, buvo uždegęs popierių, klasėje mėtė kiaušinius, nederamu elgesiu blaškė kitus mokinius.

Probleminiu elgesiu nepilnametis garsėjo ir ankstesnėje savo mokykloje – Medelyno progimnazijoje. Policijai jis žinomas ir dėl incidentų, sukeltų viešose miesto vietose.

Simono Daukanto gimnazijos administracija patvirtino buvusi informuota, koks mokinys mokysis, tačiau įstatymas nesuteikiantis teisės nepriimti į mokyklą.

Kas 14-mečio laukia po mokytojo sužalojimo, kol kas neaišku. Baudžiamasis kodeksas atsakomybę pagal 140 straipsnį (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) numato asmenims nuo 16 metų. Atsakomybė 14-mečiui gali grėsti tik išimtinais atvejais, tai yra įvykdžius sunkų nusikaltimą.

Kitais atvejais gali būti priimtas sprendimas kreiptis į Savivaldybės Vaiko gerovės komisiją, kuri nuspręstų, kokią priežiūrą paaugliui skirti.